Okna, drzwi i bramy. Szkoła budowania. Lekcja 6.

2023-07-20 12:28

Osadzenie stolarki otworowej zmienia status budowy na stan surowy zamknięty. Decyzja o położeniu, kształcie i wielkości okien, drzwi i bram garażowych zapada podczas przygotowywania projektu. Jednak ich wygląd, sposób otwierania i parametry zazwyczaj dobiera inwestor według własnych gustów i potrzeb. Na kolejnej lekcji Szkoły budowania opowiadamy, na co zwrócić przy tym uwagę, żeby nie żałować wyboru.

Okna, drzwi i bramy. Szkoła budowania. Lekcja 6.
Autor: Redakcja Murator

Szkoła Budowania to między innymi cykl e-spotkań, w ramach których prowadzimy was krok po kroku przez najważniejsze etapy budowy domu. Tematem lekcji #6 jest stolarka otworowa - jakie wymagania musi spełniać, jakie są możliwości jej wyboru, na co zwrócić uwagę przy zakupie? Obejrzyjcie wideo

Na te i jeszcze więcej pytań odpowiedzieli nasi eksperci: architektka Agnieszka Kupść i kierownik budowy Tomasz Rybarczyk.

Tematy lekcji:

  1. Wielkość przeszkleń i jej konsekwencje
  2. Lokalizacja okien w budynku
  3. Najważniejsze parametry okien, drzwi i bram
  4. Nietypowe kształty
  5. Wpływ stolarki na koszty eksploatacji domu (ogrzewanie, chłodzenie)
  6. Konstrukcja okien
  7. Rolety i żaluzje
  8. Ciepły montaż
  9. Ochrona przed włamaniem i pożarem
  10. Jak zamawiać stolarkę, na jakim etapie budowy montować
  11. Nadzór nad montażem
Szkoła Budowania lekcja 6 - Drzwi, Bramy, Okna

Lekcję poprowadzili:

Agnieszka Kupść - architekt Murator Projekty z wieloletnią praktyką. Mimo zróżnicowanego doświadczenia, szczególną sympatią darzy projektowanie budynków mieszkalnych, zwłaszcza jednorodzinnych. W pracy z klientem indywidualnym bardzo ceni bezpośredni kontakt, który podczas projektowania ułatwia przygotowanie trafnej odpowiedzi na potrzeby przyszłych użytkowników budynku.

Tomasz Rybarczyk - architekt, inżynier, rzeczoznawca budowlany, uprawniony do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej oraz do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Praktyk w projektowaniu i na budowie. Znawca materiałów budowlanych i technologii. Czynny kierownik budowy.

Więcej o naszej akcji dowiesz się na stronie: Szkoła Budowania