| muratordom.pl » Wnętrza » Dekoracje i dodatki » Wystrój domu na Wielkanoc: tkaniny, kolory, świąteczne dekoracje

Wystrój domu na Wielkanoc: tkaniny, kolory, świąteczne dekoracje

Wielkanoc to czas rodzinnego ciepła, radości i rozmów przy pięknie udekorowanym stole. Już teraz pomyśl o świątecznych dekoracjach, tkaninach i dodatkach, które podkreślą odświętność i wyjątkowość wspólnie spędzonych świąt Wielkanocnych. Podpowiadamy, jak nadać świętom wielkanocnym odpowiednią oprawę.

Bez względu na to czy zdecydujesz się na wielkanocną dekorację całego wnętrza, czy tylko jego najbardziej wyeksponowanych fragmentów, warto zacząć od wyboru świątecznej kolorystyki.

Kolory Wielkanocy

W czasie świąt wielkanocnych niemal w każdym domu królują żółte kurczaki, zielona rzeżucha i wielobarwne pisanki. Również tkaniny i tekstylia nabierają wiosennych barw. Po długiej zimy i szarościach, które dominowały w wystroju domu, przyszła pora na prawdziwą eksplozję kolorów. Warto łaskawszym okiem spojrzeć na wszelkie odcienie zieleni, które pięknie się komponują z żółcieniami, choć równie elegancko wyglądają na tle bieli.

Oprawa wielkanocnego stołu

W czasie świąt wielkanocnych na szczególną uwagę zasługuje stół - centralny punkt wielkanocnego śniadania. To przy nim zasiadamy w gronie najbliższych. Dlatego warto zatroszczyć się o to, aby stół zapraszał nie tylko wybornym aromatem, ale również odświętną aranżacją.

Od czego zacząć? Od wyboru obrusu, który jest podstawą dekoracji stołu. Możemy zdecydować się na klasyczną biel, którą ożywimy za pomocą dodatków bądź już na tym etapie wprowadzić odrobinę koloru. Barwne detale - tekstylne podkładki pod talerze czy dodatkowy bieżnik - urozmaicą wystrój domu, stanowiąc ciekawą ozdobę.

Czego jeszcze nie powinno zabraknąć? Przede wszystkim eleganckiej jednobarwnej ceramiki. Dodajmy też kilka detali, takich jak koszyczki na chleb, serwetki czy urocze świeczniki, które możemy przyozdobić np. kolorowymi wstążeczkami.

Niezależnie od tego, jak „ubierzemy” wnętrze, w domu nie powinno zabraknąć żywych kwiatów. Wniosą one nieco świeżości, a także zapewnią piękny zapach zwiastujący nadejście wiosny.

Przeczytaj dodatkowo:
Stroik na Boże Narodzenie. Jak zrobić...

Stroiki na Boże Narodzenie mogą być oryginalną ozdobą świątęczną. Zamiast kupować stroik świąteczny w...

Jak pielęgnować storczyki? Uprawa storczyków w...

Storczyki można spotkać niemal w każdym domu. Ze względu na problemy w uprawie, ich miłośnicy zwykle...

Bombki styropianowe z cekinami. Jak zrobić ozdoby...

Bombki styropianowe to świetny materiał na oryginalne ozdoby choinkowe. Zobacz, jak zrobić bombki ze...

Rośliny oczyszczające powietrze, które powinny...

Rośliny oczyszczające powietrze powinny znaleźć się w każdym domu. Wiele roślin doniczkowych działa jak...

Jak kolory we wnętrzu poprawiają nastrój?

Zobacz, jak poprawić sobie nastrój otaczające się odpowiednimi kolorami we wnętrzu. Obudź w sobie...

Pomysły na wielkanocny stół [INSPIRACJE]

Świąteczne śniadanie powinno mieć odpowiednią oprawę, aby wprowadzać w radosny klimat Wielkanocy. Na stole...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.