| muratordom.pl » Łazienka » Wanny i natryski » Montaż kabiny prysznicowej KROK PO KROKU. Instrukcja plus FILM INSTRUKTAŻOWY

Montaż kabiny prysznicowej KROK PO KROKU. Instrukcja plus FILM INSTRUKTAŻOWY

Kabinę prysznicową złożysz z kilku elementów według instrukcji producenta. Musisz ją jeszcze odpowiednio połączyć z brodzikiem. Do nazej instrukcji dołączamy film instruktażowy o montażu kabiny prysznicowej.

Kabiny prysznicowe składają się z wielu elementów, które trzeba ze sobą połączyć zgodnie z dołączoną instrukcją. Najwygodniej robić to w dwie osoby. Zaczyna się od zmontowania ramy.

Montaż ramy kabiny prysznicowej

Do górnej i dolnej szyny wsuwa się łączniki i mocuje je wkrętami. Trzeba uważać, żeby nie pomylić łączników lewego z prawym. Następnie w szczeliny łączników w dolnej szynie wsuwa się pionowe profile i również mocuje je wkrętami. Pionowe profile wstępnie łącz z górną szyną, nie wciskając ich do końca. Stelaż jest już stabilny.

Mocowanie szyb w kabinie prysznicowej

Teraz zamontuj szyby używając przezroczystego silikonu sanitarnego, który uszczelni powierzchnię styku szyby z dolną szyną. Wkładaj szyby i blokuj je przykręcając zaczep. Załóż pionową uszczelkę szyby. Uszczelkę posmaruj płynem do mycia naczyń, żeby łatwiej ją było wsunąć. Wsuwaj uszczelkę do szczeliny między szybą a pionowym profilem. Wciskaj ją jak najgłębiej. Silikonem sanitarnym uszczelnij powierzchnię styku szyb z górną szyną. Wciśnij do końca górną szynę i przykręć górne zaczepy. Górną szynę skręć z pionowymi profilami. Na zaczepy załóż zaślepki. Do profili pionowych powciskaj profile montażowe.

Montaż kabiny prysznicowej po ustawieniu na brodziku

Kabinę ustaw na brodziku. Upewnij  się, czy na całym obwodzie przylega do ścian i powierzchni brodzika oraz, czy jej ścianki są ustawione pionowo. Odrysowuj linię styku pionowych profili kabiny ze ścianą i odstawiamy kabinę. Wyjmij profile montażowe i przykładaj je wzdłuż narysowanych linii do ściany. Zaznacz miejsca, w których trzeba wywiercić otwory na kołki. Nie używaj udaru, żeby nie uszkodzić płytek. Średnicę wiertła dobierz do średnicy kołków.

Na profile nałóż silikon sanitarny, który uszczelni powierzchnię ich styku ze ścianami. Przymocuj profile wkrętami. Silikon sanitarny nakładaj na spód dolnej szyny kabiny. Ustaw kabinę na brodziku jednocześnie nasuwając jej pionowe profile na profile montażowe. Wkręć wkręty łączące ścianki kabiny z profilami montażowymi przytwierdzonymi do ściany. Na pionowe profile nałóż zaślepki górne. Na krawędzie szyb nasuń uszczelki.  Do przesuwnych drzwi kabiny przymocowuj rolki, na których się będą poruszać. Zawieś drzwi zaczepiając górne rolki na szynie górnej, a dolne na dolnej po naciśnięciu przycisku

Regulacja drzwi w kabinie prysznicowej

Wyreguluj rolki śrubami tak, żeby drzwi przylegały do siebie i przesuwały się bez oporu. Na śruby uchwytów do otwierania drzwi nałóż podkładki. Uchwyty umieść w otworach drzwi, nakładaj kolejne podkładki i z wyczuciem dokręcaj nakrętki. Silikonem sanitarnym dodatkowo od zewnątrz uszczelnij miejsce styku dolnej szyny kabiny z brodzikiem. Po wyschnięciu silikonu sprawdź, czy kabina jest szczelna.

Przeczytaj dodatkowo:
Jak kupować i montować kabiny prysznicowe?

Kabina prysznicowa powinna pasować do miejsca, w którym ma być ustawiona w łazience, i... do...

Jak wybrać wannę? Wanny akrylowe, wanny stalowe i...

Wybór wanny ogranicza tylko zasobnośc portfela i ilość miejsca w łazience. W sklepach królują...

Brodzik podłogowy. Jak wykończyć go płytkami...

Po zamontowaniu syfonu brodzikowego i odpowiednim przygotowaniu podłoża można wykończyć brodzik podłogowy...

Jak przygotować i wykończyć podłogę pod prysznic...

Jeżeli nie chcesz w swojej łazience montować tradycyjnego brodzika możesz wykonać prysznic bez brodzika....

Wanna w łazience to nie przeżytek! Rodzaje...

Masz mało czasu? Weź szybki prysznic. Wolisz prawdziwy relaks? Zafunduj sobie kąpiel. Wanna to nie przeżytek!...

Brodzik podłogowy w nowoczesnej łazience. Jak...

Woda lejąca się z prysznica wprost na posadzkę to coraz popularniejszy widok w nowoczesnej łazience. Jakie...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.