| muratordom.pl » Instalacje » Alarm i ochrona » Tani monitoring domu. Podejrzyj swój salon z każdego miejsca na ziemi

Tani monitoring domu. Podejrzyj swój salon z każdego miejsca na ziemi

Wakacje to czas wzmożonej aktywności włamywaczy. Warto więc pomyśleć nad inwestycją w monitoring domu. Jeśli nie mamy czasu ani funduszy na profesjonalny system kamer, możemy zainteresować się tańszymi urządzeniami sterowanymi za pomocą smartfona.

Takie urządzenia mają bardzo kompaktowe rozmiary, podobne do typowych kamerek internetowych. Konfiguracja jest szybka i bezproblemowa. Po chwili możemy cieszyć się obrazem z kamery na ekranie naszego smartfona. Kamera zasilana jest z sieci, dlatego nie musimy się martwić, że akumulator wyczerpie się w najmniej odpowiednim momencie.

Można zadawać sobie pytanie, jaki sens ma instalacja kamery bez dodatkowego systemu alarmowego. Przecież gdy po powrocie z urlopu zastaniemy okradziony dom lub mieszkanie, to będzie już zdecydowanie za późno na podjęcie jakichkolwiek kroków. Poza tym nie mamy ochoty oglądania nagrań z kilku dni, aby jedynie dowiedzieć się kiedy było włamanie.

Otóż taka kamera, dzięki czujnikom i komunikacji ze smartfonem, może przesyłać nam powiadomienia, gdy tylko wykryje ruch. Co więcej, dostaniemy od razu podgląd na żywo aktualnej sytuacji. Będziemy mogli ocenić zagrożenie i podjąć ewentualne dalsze działania.

Nie tylko przeciw włamywaczom

Ale opisywane rozwiązanie nie musi mieć zastosowania jedynie w celach ochrony przed włamywaczami. Dzięki niemu, możliwe jest, na przykład sprawdzenie czy niania opiekuje się naszymi dziećmi w odpowiedni sposób. A wieczorem, możemy zostawić kamerę w pokoju dziecka i dzięki czujnikowi podczerwieni, nawet w zupełnych ciemnościach mieć podgląd na to, czy nasza pociecha śpi spokojnie. W tym przypadku również może być przydatne wykrywanie ruchu i powiadamianie nas przez telefon komórkowy.

Gdy mamy zwierzęta, które pod naszą nieobecność lubią rozrabiać lub po prostu jesteśmy ciekawi czym wtedy się zajmują, to dzięki kamerze możemy mieć stałą kontrolę nad tym, co dzieje się w domu. Jeśli kamera jest wyposażona w możliwość komunikacji głosowej, to dzięki temu możemy z każdego miejsca przywołać do porządku naszego czworonoga. Koniec z podrapanymi meblami i przewróconymi doniczkami.

WARTO WIEDZIEĆ

Yi Home to nowoczesne połączenie monitoringu i urządzenia do komunikacji, które jest obsługiwane z poziomu smartfona. Sprzęt pozwala obserwować na żywo wszystko, co dzieje się w domu lub biurze, a dzięki możliwości komunikacji głosowej, także utrzymać kontakt z rodziną, porozumiewać się ze znajomymi i współpracownikami. Yi Home weszło na polski rynek pod marką Xiaoyi (będącą częścią giganta elektroniki użytkowej Xiaomi) i różni się od tego, co trafia do użytkowników w Chinach.

W kamerce zastosowano:

  • szerokokątny obiektyw 111°,
  • 4-krotny zoom,
  • obiektyw wysokiej rozdzielczości (720p HD).

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
7 pytań o bezprzewodowy system alarmowy w domu

System alarmowy reaguje dźwiękiem, sygnałem świetlnym albo jeszcze w inny sposób powiadamia o nietypowych...

Systemy zabezpieczeń do domu: poznaj inteligentne...

Alarm montuje się oczywiście po to, żeby informował o powstaniu zagrożenia. Są jednak systemy, które...

Inteligentne instalacje na bazie alarmu. Czym...

Centrala alarmowa może sterować całą domową automatyką. Takie rozwiązanie będzie bardziej ekonomiczne niż...

Systemy alarmowe w praktyce. Zabezpiecz...

Systemy alarmowe są jednym z najpopularniejszych sposobów zabezpieczenia mienia. Skuteczna ochrona...

Dom bezpieczny podczas urlopu. Jak ustrzec dom...

Wyjeżdżasz na urlop, by odpocząć i wreszcie o siebie zadbać. Nie zapomnij też zadbać o swój dom, by po...

Detektor ruchu w systemie alarmowym, czyli jak...

Czujki ruchu są podstawowym elementem systemów alarmowych zarówno przewodowych, jak i...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.