| muratordom.pl » Instalacje » Alarm i ochrona » Tani monitoring domu. Podejrzyj swój salon z każdego miejsca na ziemi

Tani monitoring domu. Podejrzyj swój salon z każdego miejsca na ziemi

Wakacje to czas wzmożonej aktywności włamywaczy. Warto więc pomyśleć nad inwestycją w monitoring domu. Jeśli nie mamy czasu ani funduszy na profesjonalny system kamer, możemy zainteresować się tańszymi urządzeniami sterowanymi za pomocą smartfona.

Takie urządzenia mają bardzo kompaktowe rozmiary, podobne do typowych kamerek internetowych. Konfiguracja jest szybka i bezproblemowa. Po chwili możemy cieszyć się obrazem z kamery na ekranie naszego smartfona. Kamera zasilana jest z sieci, dlatego nie musimy się martwić, że akumulator wyczerpie się w najmniej odpowiednim momencie.

Można zadawać sobie pytanie, jaki sens ma instalacja kamery bez dodatkowego systemu alarmowego. Przecież gdy po powrocie z urlopu zastaniemy okradziony dom lub mieszkanie, to będzie już zdecydowanie za późno na podjęcie jakichkolwiek kroków. Poza tym nie mamy ochoty oglądania nagrań z kilku dni, aby jedynie dowiedzieć się kiedy było włamanie.

Otóż taka kamera, dzięki czujnikom i komunikacji ze smartfonem, może przesyłać nam powiadomienia, gdy tylko wykryje ruch. Co więcej, dostaniemy od razu podgląd na żywo aktualnej sytuacji. Będziemy mogli ocenić zagrożenie i podjąć ewentualne dalsze działania.

Nie tylko przeciw włamywaczom

Ale opisywane rozwiązanie nie musi mieć zastosowania jedynie w celach ochrony przed włamywaczami. Dzięki niemu, możliwe jest, na przykład sprawdzenie czy niania opiekuje się naszymi dziećmi w odpowiedni sposób. A wieczorem, możemy zostawić kamerę w pokoju dziecka i dzięki czujnikowi podczerwieni, nawet w zupełnych ciemnościach mieć podgląd na to, czy nasza pociecha śpi spokojnie. W tym przypadku również może być przydatne wykrywanie ruchu i powiadamianie nas przez telefon komórkowy.

Gdy mamy zwierzęta, które pod naszą nieobecność lubią rozrabiać lub po prostu jesteśmy ciekawi czym wtedy się zajmują, to dzięki kamerze możemy mieć stałą kontrolę nad tym, co dzieje się w domu. Jeśli kamera jest wyposażona w możliwość komunikacji głosowej, to dzięki temu możemy z każdego miejsca przywołać do porządku naszego czworonoga. Koniec z podrapanymi meblami i przewróconymi doniczkami.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

WARTO WIEDZIEĆ

Yi Home to nowoczesne połączenie monitoringu i urządzenia do komunikacji, które jest obsługiwane z poziomu smartfona. Sprzęt pozwala obserwować na żywo wszystko, co dzieje się w domu lub biurze, a dzięki możliwości komunikacji głosowej, także utrzymać kontakt z rodziną, porozumiewać się ze znajomymi i współpracownikami. Yi Home weszło na polski rynek pod marką Xiaoyi (będącą częścią giganta elektroniki użytkowej Xiaomi) i różni się od tego, co trafia do użytkowników w Chinach.

W kamerce zastosowano:

  • szerokokątny obiektyw 111°,
  • 4-krotny zoom,
  • obiektyw wysokiej rozdzielczości (720p HD).

Jak wybrać system alarmowy do domu? Sposoby na zabezpieczenie domu

Odpowiednie zabezpieczenie domu przed złodziejem czy pożarem lub zalaniem to gwarancja...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Co warto wiedzieć zanim kupisz sejf domowy?...

Sejf domowy to bardzo przydatny przedmiot. Nie zajmuje dużo miejsca i można w nim zabezpieczyć wartościowe...

Urządzenia wykrywające gaz i dym

Detektory gazu i czujniki czadu to urządzenia, których zadaniem jest chronić domowników przed...

Jakie funkcje systemu alarmowego najlepiej...

Kiedy dom jest pozostawiony bez opieki, przyciąga złodziei, a nawet najkrótsza nieobecność...

Bezpieczny dom inteligentny. Sposób na skuteczną...

Bezpieczny dom to dom inteligentny. System domu inteligentnego potrafi zapewnić wysoki poziom ochrony...

Inteligentny dom. Systemy sterowania urządzeniami...

To nowoczesny dom wyposażony w czujniki, kamery, automatykę i centralę sterującą. Stworzy szereg zabezpieczeń...