dostępne w wersji mobile muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Sklep online
Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter

PORADY EKSPERTÓW

| muratordom.pl » Bezpłatne porady ekspertów » Murator FINANSE Niezależni Doradcy Finansowi » Budowa domu: kiedy obowiązuje podatek...

Ekspert odpowiada

Budowa domu: kiedy obowiązuje podatek od wzbogacenia się?

Obecnie przebywamy z mężem za granicą i planujemy budowę domu w Polsce. Czy będziemy musieli zapłacić tzw. podatek od wzbogacenia się?

Podatek od wzbogacenia się występuję w momencie sprzedaży domu, nie kiedy jest budowany.

ZADAJ PYTANIE

PORADY EKSPERTA

Czy będzie problem z hipoteką działki?

Doradza ekspert z firmy Murator FINANSE Niezależni Doradcy Finansowi

Państwa sytuacja jest dosyć skomplikowana, jednak w pełni rozwiąże ją wydzielenie części domu, który traktuje Pani jako swoją własność, wraz z fragmentem działki, który pozwoli, aby ta...

Czy można odstąpić od kredytu hipotecznego?

Doradza ekspert z firmy Murator FINANSE Niezależni Doradcy Finansowi

Bank jest w stanie wyłączyć Pana z umowy kredytowej w przypadku, gdy Pana była żona ma zdolność kredytową pozwalającą na obsługę samodzielnie całego zobowiązania. W niektórych sytuacjach...

Wspólny taras/dach - kto powinien go wyremontować?

Doradza ekspert z firmy Murator FINANSE Niezależni Doradcy Finansowi

Sprawa jest dość skomplikowana i jej rozwiązanie zależy głównie od woli stron. Skoro sąsiad twierdzi że to jest Pański dach, to proszę się do niego zwrócić z prośbą o nie korzystanie z...

Odbiór domu jednorodzinnego a skarbówka

Doradza ekspert z firmy Murator FINANSE Niezależni Doradcy Finansowi

Nie ma podatku od odbioru domu. Urząd Skarbowy może się jedynie zainteresować tym, skąd wziął Pan środki na budowę domu, jeżeli nie miał Pan dochodów, które mogłyby sfinansować taką...

Budowa wiaty według znowelizowanej ustawy Prawo budowlane

Doradza ekspert z firmy Murator FINANSE Niezależni Doradcy Finansowi

Zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt. 2c znowelizowanej ustawy Prawo budowlane, budowa takiego obiektu nie wymaga uzyskania pozwolenia na jego budowę. Co więcej zgodnie z postanowieniami art. 30...

Czy przysługuje mi ulga budowlana?

Doradza ekspert z firmy Murator FINANSE Niezależni Doradcy Finansowi

Przysługuje Panu "ulga budowlana" jeżeli spełni Pan wszystkie wymagania stawiane przez Ustawę o finansowym wsparciu rodzin i innych osób w nabywaniu własnego mieszkania. W ustawie tej jest...

Jaka powierzchnia jest mierzona podczas zaciągania kredytu na mieszkanie?

Doradza ekspert z firmy Murator FINANSE Niezależni Doradcy Finansowi

Banki w różny sposób podchodzą to tej kwestii, chociaż de facto żaden nie liczy powierzchni zabudowy. Banki biorą pod uwagę powierzchnię całkowitą budynku (powierzchnię mierzoną po...

Czy spółdzielnia ma obowiązek naprawić przeciekający dach?

Doradza ekspert z firmy Murator FINANSE Niezależni Doradcy Finansowi

Za części wspólne, czyli np dach odpowiada spółdzielnia. Dopóki jednak to Panu leje się na głowę, a spółdzielnia umywa ręce, to będzie bardziej Pana problem. Proszę...

Kredyt hipoteczny a nowe Prawo budowlane 2015

Doradza ekspert z firmy Murator FINANSE Niezależni Doradcy Finansowi

Banki nie rozwiązały jeszcze tej kwestii, póki co nadal oczekują od klientów pozwolenia na budowę. Ze strony Banków rozwiązanie zapewne pojawi się w ostatniej chwili. Prognozuję,...

Budowa domu bez kredytu - czy zapłacę podatek od wzbogacenia?

Doradza ekspert z firmy Murator FINANSE Niezależni Doradcy Finansowi

Budując dom z własnych środków nie wzbogacają się Państwo, tylko przekładają pieniądze z jednej kieszeni do drugiej, a więc nie ma mowy o zapłacie podatku. Być może kojarzą Państwo tę kwestię...

1 2 3 » Archiwum
Rafał Wojtkowski

Rafał Wojtkowski

Ekspert z firmy:

Murator FINANSE Niezależni Doradcy Finansowi

Doradcy Murator FINANSE wyjaśnią wątpliwości związane z kredytami hipotecznymi na budowę...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.