Dom kwadrantowy. Studio PULVA nagrodzone za projekt wnętrza w konkursie European Property Awards

2019-10-31 12:33

W tegorocznej edycji konkursu European Property Awards nagrodę w kategorii Interior Design Private Residence otrzymał projekt domu kwadrantowego. Za jego wnętrza odpowiadała pracownia PULVA, której właścicielem jest Adam Pulwicki, znany architekt z 20-letnim doświadczeniem.

Studio PULVA nagrodzone
Autor: Materiały prasowe, fot. Joel Hauck Budynek powstał we wspólpracy dwóch biur architektonicznych - KWK PROMES odpowiedzialnego za bryłę oraz pracowni PULVA odpowiedzialnej za architekturę wnętrza

Co roku w październiku międzynarodowe jury konkursu European Property Awards nagradza najlepsze projekty architektoniczne i najlepszych designerów z krajów europejskich. Jedną z kluczowych kategorii w tym konkursie jest „Interior Design”, która obejmuje 8 odrębnych obszarów: Leisure Interior, Mixed-use Interior, Office Interior, Public Service Interior, Interior Design Private Residence, Interior Design Show Home, Interior Design Apartment, Retail Interior.

W tegorocznej edycji konkursu nagrodę za najlepszy projekt w kategorii Interior Design Private Residence otrzymało studio architektury wnętrz PULVA, które już od ponad dekady specjalizuje się w projektowaniu apartamentów, domów i dużych rezydencjach, a przede wszystkim słynie z emocjonalnych konceptów wnętrz dedykowanych konkretnym odbiorcom.

Studio PULVA nagrodzone
Autor: Materiały prasowe, fot. Joel Hauck Wnętrza tego domu to czystość form, przestrzeń artystyczna, minimalna ilość komunikatów i skupienie na detalu
Studio PULVA nagrodzone
Autor: Materiały prasowe, fot. Joel Hauck Całość aranżacji dopełnia również sztuka w postaci obrazów namalowanych przez Katarzynę Zygaldewicz oraz rzeźb Tomasza Górnickiego

Wnętrze domu kwadrantowego

Doceniony przez jury projekt to wnętrze domu jednorodzinnego zlokalizowanego na warszawskim Wilanowie. Budynek powstał we współpracy dwóch biur architektonicznych - KWK PROMES odpowiedzialnego za bryłę oraz pracowni PULVA odpowiedzialnej za architekturę wnętrza. Prace projektowe trwały od 2013 r., a sam budowa została zakończona w 2018 r. Dom uzyskał nazwę „kwadrantowy” za sprawą zewnętrznego ruchomego tarasu podążającego za słońcem. Jest to ruchomy moduł inspirowany kwadrantem, dawnym przyrządem służącym do wyznaczania pozycji gwiazd.

Jak twierdzą projektanci z pracowni PULVA wnętrza tego domu to czystość form, przestrzeń artystyczna, minimalna ilość komunikatów i skupienie na detalu. Zastosowane w nim wyposażenie bazuje na ikonach włoskiego designu. Obok bardzo technicznych produktów Rimadesio [drzwi, stół] swoje miejsce znalazły takie marki jak Minotti [kanapa w salonie], Living Divani [łóżko, kanapa w sypialni], Porro i Poliform [garderoby], Bulthaup [kuchnia]. Całość aranżacji dopełnia również sztuka w postaci obrazów namalowanych przez Katarzynę Zygaldewicz oraz rzeźb Tomasza Górnickiego.

Studio PULVA nagrodzone
Autor: projekt wnętrz: Studio PULVA
Studio PULVA nagrodzone
Autor: Materiały prasowe, fot. Joel Hauck Studio PULVA

O PULVA

Studio architektury wnętrz PULVA, założone w 2009 r. przez Adama Pulwickiego, specjalizuje się w projektowaniu wnętrz najwyższej jakości dla najbardziej wymagających klientów prywatnych i firm. W pracowni działa profesjonalny zespół architektów wnętrz, dla którego najważniejsza jest estetyka i jakość tworzonej przestrzeni. W portfolio Studio PULVA znajdują się projekty domów i apartamentów w wielu pięknych miejscach w Polsce.

Studio PULVA nagrodzone
Autor: Materiały prasowe, fot. Joel Hauck Minimalizm wnętrz to cechy charakterystyczne projektów Studia PULVA
Studio PULVA nagrodzone
Autor: Materiały prasowe, fot. Joel Hauck projekt wnętrz: Studio PULVA

Adam Pulwicki - architekt wnętrz z ponad 20-letni doświadczeniem. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Założyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Architektów Wnętrz. W zawodzie pracuje od 1998 r., współtworzył pracownię architektoniczno-wnętrzarską ARC ARCHITEKCI. W 2009 r. założył własne studio architektury wnętrz PULVA.

Pozostałe podkategorie