Podłoga winylowa do łazienki: tania i trwała

2021-09-02 12:11
Wykładzina PCW w łazience
Autor: TARKETT W niedużym pomieszczeniu łazienki można ułożyć wykładzinę winylową tak, aby na podłodze nie było miejsc jej łączenia, które – jak wiadomo – są słabymi punktami, jeśli chodzi o szczelność

Podłoga winylowa w łazience to efektowne i trwałe wykończenie. Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka, więc wszyscy przywykli, że podłoga w łazience musi być wyłożona płytkami i nie zauważają, że inne materiały też się do tego nadają.

Jeśli szukasz czegoś oryginalnego, proponujemy podłogę winylową w łazience. Polichlorek winylu na łazienkowej podłodze – brzmi co najmniej nietypowo, ale producenci wykładzin i paneli przekonują, że to wręcz idealny materiał do takiego zastosowania.

Podłoga winylowa w łazience: zalety

Wielu pewnie uważa, że wykładzina elastyczna to dobry produkt, ale do przychodni, przedszkola lub biura, a przecież dzięki ogromnemu bogactwu wzorów znajduje również zastosowanie w domach i mieszkaniach, tworząc doskonałe podłogowe tło wyposażenia. Wykładziny jednorodne, czyli homogeniczne, są odporne na działanie wody i wilgoci, więc warto je polecić także do łazienek. Podłoga winylowa jest łatwa do utrzymania w czystości i przyjemnie się po nich chodzi, bo nie są taka zimna w dotyku jak płytki ceramiczne. Co więcej, pod wykładziną winylową szybko może zniknąć stara, mało atrakcyjna podłoga, pod tym jednak warunkiem, że będzie ona w miarę równa.

Kiedy wybrać podłogę winylową do łazienki:

  1. Gdy nie chcemy wydać na ten cel zbyt dużo pieniędzy.
  2. Kiedy lubimy stąpać po materiale ciepłym w dotyku.
  3. Jeśli zależy nam, żeby montaż był szybki i czysty.

Zanim jednak kupisz wykładzinę winylową, upewnij się u sprzedawcy, że nadaje się do łazienki, bo nie wszystkie jednakowo dobrze sprawdzą się w takim pomieszczeniu. Postaraj się również wybrać model wykładziny winylowej z powierzchnią antypoślizgową, gdyż na mokrej posadzce łatwo o niebezpieczny wypadek.

Podłoga winylowa w łazience: cena

  • Wykładziny winylowe kosztują 42-100 zł/m2.
  • Panele winylowe kosztują 57-130 zł/m2.
Jak zaprojektować idealną łazienkę?

Panele LVT (winylowe) w łazience

Panele winylowe dumnie noszą nazwę LVT – Luxury Vinyl Tiles. Ich formaty są zróżnicowane. Panele winylowe imitujące deski są podłużne, natomiast naśladujące płytki – kwadratowe. Typów paneli winylowych jest kilka. Najpopularniejsze są te elastyczne o grubości około 3 mm. Mają budowę pięciowarstwową. O efekcie wizualnym decyduje tak zwany film z nadrukiem przedstawiającym dowolny wzór. Z wierzchu zabezpieczają go transparentna warstwa PCW i przezroczysta powłoka poliuretanowa.

Przeczytaj też:

Moda na lastryko w łazience >>>

Panele winylowe można łączyć na zatrzaski albo kleić do podłoża. Do ich docięcia wystarczy ostry nóż. Są też sztywne panele, których rdzeń stanowi płyta HDF lub płyta nośna SPC – wytwarzana z kompozytu kamienno-polimerowego. W odróżnieniu od zwykłych paneli laminowanych panele winylowe zachowują wysoką odporność na działanie wody, co sprawia, że dobrze sprawdzą się w łazience. Lepiej przewodzą ciepło, a więc można nimi wykańczać podłogi ogrzewane. Panele winylowe są trwałe, niedrogie, łatwe do utrzymania w czystości, te cechy również bardzo dobrze sprawdzą się w łazience. Tak jak i wszelkie inne panele układane bezklejowo potrzebują podkładu wyciszającego. W ich przypadku to specjalna cienka mata rozkładana na podłodze. Są też modele paneli winylowych mające od spodu warstwę akustyczną, one oczywiście z powodzeniem obejdą się bez podkładu.

Panele LVT
Autor: CONIVEO Panele winylowe w udany sposób imitują różne materiały podłogowe, w tym drewno
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie