Nowoczesna biała kuchnia na 17 sposobów. Kuchnie na wysoki połysk

2022-07-28 15:30
Białe meble na wysoki połysk: kuchnia z klasą
Autor: Mariusz Bykowski Do białych kuchni zdążyliśmy się już przyzwyczaić, ponieważ ich popularność rośnie z roku na rok. Jednak warto wspomnieć, że biel ma wiele odcieni. Może być czysta, niemal jaskrawa, na wysoki połysk, ale także stonowana, ciepła.

Nowoczesna biała kuchnia, szczególnie ta na wysoki połysk, ma wielu zwolenników. Czy można się temu dziwić, skoro wśród mocnych atutów kuchni na wysoki połysk jest powiększanie przestrzeni. Poza tym aranżacje nowoczesnych białych kuchni wydają się schludne i czyste. Zresztą, przekonaj się sam – obejrzyj zdjęcia białych kuchni.

Kolor biały sprawdza się zarówno w zamkniętych, jak i otwartych kuchniach. Pierwsze powiększa, drugie dyskretnie wprowadza na salony - wtapiając kuchenną zabudowę w kolorystykę ścian strefy dziennej. Poza tym każdą białą kuchnię łatwo kolorystycznie wzbogacić – wystarczy bukiet kwiatów albo półmisek z owocami...

Nowoczesna biała kuchnia - meble na wysoki połysk

Nowoczesne białe kuchnie to najczęstszy wybór w aranżacji wnętrza. Lubimy białe meble na wysoki połysk. Taka zabudowa rozjaśnia i powiększa optycznie pomieszczenie. Więc jeśli zależy nam na dodaniu oddechu, wato zastosować białe albo pastelowe meble na wysoki połysk, powierzchnie z foliowanego lub lakierowanego MDF-u albo ze szkła. Połysk wyłapuje każdy strumień światła i odbija go, dając wrażenie jaśniejszego wnętrza. W dużych przestrzeniach nowoczesnych kuchni biel może powodować wrażenie pustki, dlatego w ich przypadku warto zdecydować się na odważne dodatki - kolorowa szyba nad blatem czy drewniany blat idealnie skomponują się z białymi  szafkami kuchennymi na wysoki połysk.

Galeria zdjęć: 17 pomysłów na białe kuchnie

Jeżeli fronty szafek kuchennych będą gładkie i z połyskiem, to pomieszczenie sprawi wrażenie nie tylko jasnego, ale także uporządkowanego i czystego. W małej kuchni warto stosować także przeszklone fronty (na przykład ze szkła matowego). Dobrym rozwiązaniem są także otwarte półki. Stosując wysoką zabudowę, powinniśmy zadbać, aby nie przytłoczyła ona wnętrza kuchni.

Uwaga! Białe meble z połyskiem są coraz popularniejsze w aranżacjach nowoczesnych kuchni. Są one jednak niewątpliwie trudniejsze do utrzymania w czystości, bo widać na nich każdy odcisk palca. To kłopot w przypadku szafek kuchennych bez uchwytów, które otwierają się przez naciśnięcie drzwiczek. Będą na nich widoczne ślady rąk i taką kuchnię na wysoki połysk musimy na pewno częściej czyścić.

Biała kuchnia połączona z salonem
Autor: Marcin Grabowiecki Piękna biała kuchnia połączona z salonem. Projekt: Ewa Stankiewicz-Swiniarska, Bartosz Swiniarski/Studio Ewa Stankiewicz Architekt
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE