Bateria do zlewozmywaka – jakie może mieć udogodnienia?
Kupując baterię kuchenną, myślimy przede wszystkim o tym, by stanowiła ona idealne dopełnienie wymarzonej aranżacji kuchni. Dokonując tego ważnego zakupu, powinniśmy jednak równie wiele uwagi poświęcić funkcjom baterii kuchennych, które ułatwią nam pracę w kuchni.
Autor: TEKA
Bateria zlewozmywakowa jest o wiele mocniej eksploatowana niż pozostałe baterie w domu, dlatego musi być trwała. Ważne też jest by bateria była łatwa do utrzymania w czystości
Bateria kuchenna: jaka powinna być?
Baterie do zlewozmywaka powinny prezentować wzornictwo, które będzie idealnym uzupełnieniem aranżacji kuchni. Baterie powinien charakteryzować desing na tyle wyrazisty, by same w sobie stanowiły doskonały akcent wystroju kuchni, a jednocześnie na tyle dyskretne, by tej aranżacji nie zdominowały.
Kupując baterię zlewozmywakową, powinniśmy mieć możliwość wyboru praktycznych rozwiązań funkcjonalnych: możliwość wyboru baterii z wylewką wysoką lub niską, z wyciąganą wylewką o dwóch lub jednym rodzaju strumienia lub baterii podokiennej.
Bateria kuchenna: wygodna, trwała
Warto też pamiętać, że w kuchni dużo się dzieje, a bateria zlewozmywakowa jest o wiele mocniej eksploatowana niż pozostałe baterie w domu. W końcu kąpiel naczynia i składniki do przygotowania posiłków myjemy kilkakrotnie, jeśli nie kilkanaście razy dziennie. Dlatego baterię kuchenną powinna charakteryzować ponadprzeciętna trwałość. W przypadku baterii kuchennych firmy Teka przekracza ona 350 000 cykli w standardowych testach wytrzymałościowych. Taką trwałość gwarantują głowice wyposażone są w dyski ceramiczne o wysokiej odporności. Dyski te mają porowatą powierzchnię, która dłużej utrzymuje smarowanie ułatwiając równomierne, łagodne ruchy i tym samym przedłuża żywotność baterii. Mechanizmy sterujące są odizolowane od wody, co gwarantuje stały poziom smarowania.
Ważne też jest by bateria była łatwa do utrzymania w czystości, a jej powierzchnia odporna na urazy mechaniczne, a także chemiczne. Baterii kuchennej często bowiem dotykamy brudnymi rękami, a na dodatek w kuchni często mamy do czynienia z rozmaitymi substancjami chemicznymi, zmianami temperatury i innymi czynnikami, które mogą niekorzystnie wpływać na kuchenne urządzenia.
W kuchni o wiele częściej niż w łazience używamy wody – dlatego bateria kuchenna powinna być odporna na osadzanie się kamienia, a także pomagać nam oszczędzać wodę i energię.
Bateria kuchenna – oszczędna i bezpieczna
System ANTI-SCALDING to specjalny system w głowicach ceramicznych i termostatach, pozwalający kontrolować temperaturę wody, chroni więc przed poparzeniami spowodowanymi wodą o zbyt wysokiej temperaturze. Głowice ceramiczne z systemem anti-scalding wyposażone zostały w ogranicznik przepływu, który umożliwia regulację siły strumienia wody bez względu na jej temperaturę. Pozwala to na znaczną oszczędność wody za każdym razem, gdy korzystamy z baterii. Głowice ceramiczne z systemem anti-scalding mają pierścień regulacji temperatury, za pomocą którego można kontrolować dopływ ciepłej i zimnej wody.
System ANTI- SCALDING charakteryzuje wysoka precyzja kontroli temperatury, wysoka wrażliwość i niezawodna regulacja temperatury, zwiększona czułość mieszacza, łagodna aktywacja głowicy.
WIDEO: Montaż baterii zlewozmywakowej
Bateria kuchenna – woda czysta jak kryształ
W kuchni można zainstalować baterię z systemem filtrującym, by zamiast wody butelkowanej lub z dystrybutora delektować się zawsze świeżą i dostępną wodą z kranu. System fitrujący instalowany w bateriach Teka:
- poprawia smak i zapach wody. Neutralizuje smak chloru oraz nieczystości organiczne;
- trwałość: 5800 l przefiltrowanej wody lub 1 rok (przy średnim zużyciu wody na rodzinę = 1350 l/rok (25 l tygodniowo);
- wkłady filtrujące są dostępne w sklepach z urządzeniami sanitarnymi Teka;
- łatwa wymiana wkładu filtrującego;
- system filtrujący zajmuje bardzo mało miejsca pod zlewozmywakiem.