Czyszczenie parowe, czyli sposób na utrzymanie porządku i czystości w domu

2018-12-27 13:14
Czyszczenie parowe
Autor: materiały prasowe Parownicą można czyścić niemal wszystkie powierzchnie. Czyszczenie parą jest skuteczne i wygodne. Usuwa nie tylko brud, osady i zacieki, ale i dezynfekuje czyszczone powierzchnie

Czyszczenie parowe to coraz popularniejsza metoda na utrzymanie porządku w domu. Sprzątanie jest wyjątkowo proste, szybkie i skuteczne, jeżeli mamy na wyposażeniu parownicę. Jakie możliwości i zalety mają te urządzenia? Do czego można zastosować parownicę? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące czyszczenia parowego i dowiedz się, które z nich to fakty, a które mity.

Czyszczenia parowe jest wydajne i skuteczne, a do tego zdrowe i ekologiczne, gdyż odbywa się bez użycia środków chemicznych i detergentów, które mogą wywoływać podrażnienia lub reakcje alergiczne. Sprzątanie przy użyciu parownicy jest również bardzo ekonomiczne - ogranicza zużycie wody, którą wykorzystujemy podczas domowych porządków.

Czyszczenie paneli
Autor: materiały prasowe Parownicą możesz bezpiecznie wyczyścić podłogę z paneli laminowanych, które nie są odporne na wilgoć. Należy tylko pamiętać o zachowaniu ostrożności i ustawić regulację pary na najniższym poziomie.

Czyszczenie parowe: jak działa parownica

Parownica wyposażona jest w specjalny zbiornik, który napełnia się wodą. Woda doprowadzana jest do wrzenia w zamkniętym bojlerze, zajmuje to od 1 do 3 min na 1 l wody w zależności od modelu parownicy. Po podgrzaniu para jest sprężana i kierowana do dyszy ręcznej lub podłogowej.

Czyszczenie parowe
Autor: materiały prasowe Tłuste plamy, które szpecą stalowe okapy, blaty i piekarniki najskuteczniej można usunąć techniką parową z użyciem dyszy ręcznej w miękkiej powłoczce frotte

Czyszczenie parowe: do czego można wykorzystać parownicę

Parownica ma wiele zastosowań, można nią czyścić różne powierzchnie - zaczynając od twardych posadzek (kamień, lastrico), poprzez podłogi, również te wykończone panelami laminowanymi.

Parownica dobrze sprawdza się do czyszczenia stali nierdzewnej w kuchni, okapów, płyt grzejnych, piekarników. Jest niezastąpiona podczas sprzątania łazienki. Oprócz kabin prysznicowych i ceramiki łazienkowej, świetnie poradzi sobie z czyszczeniem baterii łazienkowych oraz fug.

Może być także bardzo przydatna podczas remontu domu - pomoże szybko i sprawnie usunąć ze ścian starą tapetą. Niektóre modele parownic umożliwiają również prasowanie parowe.

Sprawdź też:

Czyszczenie parowe
Autor: materiały prasowe Para jest jednym z najbardziej higienicznych i skutecznych mediów czyszczących - usuwa nawet najtrudniejsze cząstki brudu, penetrując całą czyszczoną powierzchnię

Czyszczenie parowe: rozwiązanie przyjazne dla alergików

Parownica jest urządzeniem, którego nie powinno zabraknąć w domu, w którym mieszkają małe dzieci i alergicy. Środki chemiczne nigdy nie są w pełni bezpieczne dla zdrowia, mogą uczulać, a ich pozostałości znajdują się po czyszczeniu na powierzchniach w domu. Czyszczenie gorącą parą eliminuje ten problem ponieważ parownica czyści bez detergentów. Gorąca para dokładnie penetruje wszelkie zakamarki i szczeliny i jest prawdziwym pogromcą drobnoustrojów.

Czyszczenie parowe - FAKTY i MITY

Warto poznać zalety używania parownicy i obalić mity, które funkcjonują na temat czyszczenia gorącą parą wodną.

  1. Parownica działa tak jak odkurzacz: FAŁSZ: Zasada działania tych urządzeń jest zupełnie inna. Odkurzacz wciąga zabrudzenia luźne, a parownica emituje gorącą parę wodną pod wysokim ciśnieniem i w ten sposób rozpuszcza i usuwa zanieczyszczenia przywierające do powierzchni.
  2. Parownica zabija bakterie: PRAWDA: Według badań Instytutu Higieny i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Bonn parownice są wysoce skuteczne w usuwaniu najpopularniejszych domowych bakterii, czyli pałeczek gram – ujemnych w tym Salmonelli i bakterii coli, a także bakterii gronkowca złocistego i bakterii paciorkowca jelitowego.
  3. Parownica wymaga stosowania detergentów: FAŁSZ: Parownica czyści bez środków chemicznych, samą parą wodną pod ciśnieniem. Dlatego jest tak wskazana dla rodzin z małymi dziećmi, a także dla alergików w każdym wieku. To doskonały produkt dla wszystkich ceniących zdrowy, a przy tym ekologiczny styl życia.
  4. Parownica ma bardzo wiele zastosowań: PRAWDA: Parownice o zróżnicowanym wyposażeniu w zależności od modelu można jeszcze dodatkowo uzupełniać w kolejne akcesoria, pozwalające rozszerzyć zakres zastosowań urządzenia.
  5. Parownicą nie wyczyścisz podłóg: FAŁSZ: Wszystko zależy od podłogi, bowiem parownicą można czyścić każdą wodoodporną powierzchnię. Parownicą można czyścić nawet panele podłogowe, trzeba jednak przestrzegać kilku zasad: trzeba pracować szybkimi ruchami, a przepływ pary ustawić na niskim poziomie (to zapobiega nadmiernemu namoczeniu podłogi). Nie zaleca się jednak czyszczenia parownicą drewnianych podłóg olejowanych.
  6. Parownice są proste w obsłudze: PRAWDA: Parownice zapewniają pełen komfort obsługi dzięki technologii, która każdemu pozwoli sprzątać bez kontaktu z brudem. Są także w pełni bezpieczne dla wszystkich domowników - dzięki blokadzie bezpieczeństwa nie ma ryzyka nieopatrznego uruchomienia urządzenia, także przez dzieci.
  7. Mycie parą jest drogie: FAŁSZ: Do czyszczenia parowego korzystamy jedynie z wody z kranu (nie wolno używać wody destylowanej) - jest to zatem najbardziej ekonomiczna metoda czyszczenia. Żadnych wydatków na detergenty.
Czyszczenie parowe
Autor: materiały prasowe Parownica jest jednym z najbardziej uniwersalnych sprzetów do czyszczenia parą wodną. Przy jej pomocy łatwo posprzatać łazienkę i usunąć brud ze wszystkich zakamarków
Niewielka poręczna parownica (Wybór na 5)
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE