Czyszczenie parowe, czyli sposób na utrzymanie porządku i czystości w domu

2018-12-27 13:14 opracowanie redakcja Murator.pl
Czyszczenie parowe
Autor: materiały prasowe Parownicą można czyścić niemal wszystkie powierzchnie. Czyszczenie parą jest skuteczne i wygodne. Usuwa nie tylko brud, osady i zacieki, ale i dezynfekuje czyszczone powierzchnie

Czyszczenie parowe to coraz popularniejsza metoda na utrzymanie porządku w domu. Sprzątanie jest wyjątkowo proste, szybkie i skuteczne, jeżeli mamy na wyposażeniu parownicę. Jakie możliwości i zalety mają te urządzenia? Do czego można zastosować parownicę? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące czyszczenia parowego i dowiedz się, które z nich to fakty, a które mity.

Czyszczenia parowe jest wydajne i skuteczne, a do tego zdrowe i ekologiczne, gdyż odbywa się bez użycia środków chemicznych i detergentów, które mogą wywoływać podrażnienia lub reakcje alergiczne. Sprzątanie przy użyciu parownicy jest również bardzo ekonomiczne - ogranicza zużycie wody, którą wykorzystujemy podczas domowych porządków.

Czyszczenie paneli
Autor: materiały prasowe Parownicą możesz bezpiecznie wyczyścić podłogę z paneli laminowanych, które nie są odporne na wilgoć. Należy tylko pamiętać o zachowaniu ostrożności i ustawić regulację pary na najniższym poziomie.

Czyszczenie parowe: jak działa parownica

Parownica wyposażona jest w specjalny zbiornik, który napełnia się wodą. Woda doprowadzana jest do wrzenia w zamkniętym bojlerze, zajmuje to od 1 do 3 min na 1 l wody w zależności od modelu parownicy. Po podgrzaniu para jest sprężana i kierowana do dyszy ręcznej lub podłogowej.

Czyszczenie parowe
Autor: materiały prasowe Tłuste plamy, które szpecą stalowe okapy, blaty i piekarniki najskuteczniej można usunąć techniką parową z użyciem dyszy ręcznej w miękkiej powłoczce frotte
MATERIAŁ PARTNERA
SC 4 Easy Fix – pełną parą

Parownica klasy SC 4 to ergonomiczne urządzenie. Pozawala czyścić bez chemii, co sprawdza się gdy wśród domowników są alergicy. Skutecznie czyści wszelkie wodoodporne powierzchnie w kuchni i łazience oraz podłogi. Posiada dodatkowy zbiornik, dlatego można uzupełnić wodę w dowolnym momencie, nie czekając na wystudzenie się bojlera. Posiada nowe dysze podłogowe EasyFix wyposażone są w systemem łatwej wymiany ściereczek bez kontaktu z brudem.

Czyszczenie parowe: do czego można wykorzystać parownicę

Parownica ma wiele zastosowań, można nią czyścić różne powierzchnie - zaczynając od twardych posadzek (kamień, lastrico), poprzez podłogi, również te wykończone panelami laminowanymi.

Parownica dobrze sprawdza się do czyszczenia stali nierdzewnej w kuchni, okapów, płyt grzejnych, piekarników. Jest niezastąpiona podczas sprzątania łazienki. Oprócz kabin prysznicowych i ceramiki łazienkowej, świetnie poradzi sobie z czyszczeniem baterii łazienkowych oraz fug.

Może być także bardzo przydatna podczas remontu domu - pomoże szybko i sprawnie usunąć ze ścian starą tapetą. Niektóre modele parownic umożliwiają również prasowanie parowe.

Sprawdź też:

Czyszczenie parowe
Autor: materiały prasowe Para jest jednym z najbardziej higienicznych i skutecznych mediów czyszczących - usuwa nawet najtrudniejsze cząstki brudu, penetrując całą czyszczoną powierzchnię

Czyszczenie parowe: rozwiązanie przyjazne dla alergików

Parownica jest urządzeniem, którego nie powinno zabraknąć w domu, w którym mieszkają małe dzieci i alergicy. Środki chemiczne nigdy nie są w pełni bezpieczne dla zdrowia, mogą uczulać, a ich pozostałości znajdują się po czyszczeniu na powierzchniach w domu. Czyszczenie gorącą parą eliminuje ten problem ponieważ parownica czyści bez detergentów. Gorąca para dokładnie penetruje wszelkie zakamarki i szczeliny i jest prawdziwym pogromcą drobnoustrojów.

Czyszczenie parowe - FAKTY i MITY

Warto poznać zalety używania parownicy i obalić mity, które funkcjonują na temat czyszczenia gorącą parą wodną.

  1. Parownica działa tak jak odkurzacz: FAŁSZ: Zasada działania tych urządzeń jest zupełnie inna. Odkurzacz wciąga zabrudzenia luźne, a parownica emituje gorącą parę wodną pod wysokim ciśnieniem i w ten sposób rozpuszcza i usuwa zanieczyszczenia przywierające do powierzchni.

  2. Parownica zabija bakterie: PRAWDA: Według badań Instytutu Higieny i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Bonn parownice są wysoce skuteczne w usuwaniu najpopularniejszych domowych bakterii, czyli pałeczek gram – ujemnych w tym Salmonelli i bakterii coli, a także bakterii gronkowca złocistego i bakterii paciorkowca jelitowego.

  3. Parownica wymaga stosowania detergentów: FAŁSZ: Parownica czyści bez środków chemicznych, samą parą wodną pod ciśnieniem. Dlatego jest tak wskazana dla rodzin z małymi dziećmi, a także dla alergików w każdym wieku. To doskonały produkt dla wszystkich ceniących zdrowy, a przy tym ekologiczny styl życia.

  4. Parownica ma bardzo wiele zastosowań: PRAWDA: Parownice o zróżnicowanym wyposażeniu w zależności od modelu można jeszcze dodatkowo uzupełniać w kolejne akcesoria, pozwalające rozszerzyć zakres zastosowań urządzenia.

  5. Parownicą nie wyczyścisz podłóg: FAŁSZ: Wszystko zależy od podłogi, bowiem parownicą można czyścić każdą wodoodporną powierzchnię. Parownicą można czyścić nawet panele podłogowe, trzeba jednak przestrzegać kilku zasad: trzeba pracować szybkimi ruchami, a przepływ pary ustawić na niskim poziomie (to zapobiega nadmiernemu namoczeniu podłogi). Nie zaleca się jednak czyszczenia parownicą drewnianych podłóg olejowanych.

  6. Parownice są proste w obsłudze: PRAWDA: Parownice zapewniają pełen komfort obsługi dzięki technologii, która każdemu pozwoli sprzątać bez kontaktu z brudem. Są także w pełni bezpieczne dla wszystkich domowników - dzięki blokadzie bezpieczeństwa nie ma ryzyka nieopatrznego uruchomienia urządzenia, także przez dzieci.

  7. Mycie parą jest drogie: FAŁSZ: Do czyszczenia parowego korzystamy jedynie z wody z kranu (nie wolno używać wody destylowanej) - jest to zatem najbardziej ekonomiczna metoda czyszczenia. Żadnych wydatków na detergenty.
Czyszczenie parowe
Autor: materiały prasowe Parownica jest jednym z najbardziej uniwersalnych sprzetów do czyszczenia parą wodną. Przy jej pomocy łatwo posprzatać łazienkę i usunąć brud ze wszystkich zakamarków
Niewielka poręczna parownica (Wybór na 5)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Yety
|

U nas świetnie się sprawdza. Jest tak naprawdę od wszystkiego. Zdecydowaliśmy się na niego ze względu na cenę i nie żałuję

Okszyk
|

Chyba wkradł się błąd, karcher w instrukcji zaleca wodę demineralizowaną

Alicja Malinowska
|

ja swojego parowara uzywam do wszystkiego od mycia podlog, po cala lazienke, kuchnie, okna a nawet czyszcze nim skore w swoim samochodzie. rewelacyjny sprzet

BMijolska
|

mop parowy to mega wygoda, sama długo zastanawiałam się nad zakupem ale w końcu się skusiłam na taki mop i nie wiem po co wcześniej tyle czasu męczyłam się normalnie myjąc podłogi...