Sprzątanie na maksa: wybieramy odkurzacz warsztatowy

2018-12-27 13:15
Odkurzacz warsztatowy Kärcher
Autor: materiały prasowe Odkurzacze warsztatowe to wydajne maszyny, które sprawdzą się podczas porządków w domu. Dzięki specjalnym filtrom mogą bezpiecznie odsysać suche i wilgotne zanieczyszczenia oraz wodę.

Najtrudniejsze są porządki po remoncie oraz sprzątanie w garażu lub warsztacie. Tu sprawdzi się dobry odkurzacz warsztatowy (nazywany też uniwersalnym) do zbierania suchych i mokrych zabrudzeń oraz wody.

Po remoncie czy w garażu sprawnie posprzątamy używając odkurzacza warsztatowego (nazywanego też uniwersalnym). Takie odkurzacze można wykorzystać do codziennego sprzątania w domu, ale dzięki mocniejszemu silnikowi, większej sile ssania i dodatkowemu wyposażeniu wykonają to, czego nie zrobi odkurzacz domowy.

Odkurzacz uniwersalny - do zadań specjalnych i na co dzień

Odkurzacz uniwersalny to urządzenie o bardzo szerokim spektrum zastosowań. Dobrze sprawdzi się w każdym domu podczas codziennych porządków zabierając zanieczyszczenia z podłóg twardych i dywanów, jak i w garażu, piwnicy, warsztacie majsterkowicza czy wokół domu: na podjeździe, tarasie, alejkach ogrodowych. Dobry odkurzacz uniwersalny okaże się niezawodnym pomocnikiem przy sprzątaniu wnętrza samochodu czy porządkach po remoncie lub zalaniu. Dzięki wężom o większej średnicy niż w odkurzaczach domowych modele warsztatowe sprawnie usuwają zanieczyszczenia po piłowaniu, cięciu, wierceniu czy szlifowaniu.

Umożliwiają zbieranie większych zanieczyszczeń, np. drobnego gruzu, odpadków z płyt g-k, wiórów z drewna. Można je wykorzystać nawet do zbierania ziemi, żwiru, resztek skoszonej trawy czy liści z alejek ogrodowych i podjazdu. Ciekawą funkcją jest nadmuch wykorzystywany do zdmuchiwania liści z trawnika czy podjazdu. Odkurzacze warsztatowe posiadają znacznie większe zbiorniki na zanieczyszczenia od klasycznych modeli domowych i w większości nie wymagają stosowania worków filtracyjnych. Wyjątek stanowi odkurzanie pyłu i dużej ilości drobnych, suchych zanieczyszczeń, kiedy to stosowanie worków jest niezbędne.

Odkurzacz do zbierania wody
Autor: materiały prasowe Wśród odkurzaczy warsztatowych znajdują się modele umożliwiające zbieranie z podłoża dużej ilości wody.

Odkurzacz warsztatowy: ważny filtr

Odkurzacze warsztatowe wyróżnia możliwość zbierania pyłu budowlanego. Odkurzanie większych ilości pyłu klasycznym odkurzaczem domowym (np. po szlifowaniu ścian) najczęściej kończy się szybkim zatkaniem filtra, a w konsekwencji utratą siły ssącej lub przedostaniem się pyłu do turbiny i zepsuciem odkurzacza. Odkurzacze warsztatowe służą do zbierania pyłu z betonu, cementu, ciętych płyt budowlanych, szlifowanych płyt g-k. Wyposażone są w dokładny filtr o dużej pojemności, często umieszczony w osobnej kieszeni lub kasecie. Zaletą takich filtrów jest brak konieczności ich wymiany podczas zbierania mokrych zanieczyszczeń oraz wody. Jeżeli zależy nam na odkurzaczu, który dobrze sprawdzi się w sprzątaniu po remoncie warto wybrać model wyposażony w mechanizm do przedmuchiwania filtra w czasie pracy. Wystarczy trzykrotnie nacisnąć przycisk na obudowie, a mocny strumień zwrotnego powietrza przedmucha filtr i siła ssania urządzenia zostanie przywrócona.

Do suchych i mokrych zabrudzeń

Odkurzacze warsztatowe często określa się mianem Wet&Dry, ponieważ umożliwiają usuwanie zarówno suchych, jak i wilgotnych zanieczyszczeń, a nawet wody. Odkurzacze z tą funkcją pracują w trybie bezworkowym. Śmieci i ciecze są zbierane do pojemnika. Najwięcej modeli odkurzaczy umożliwia usuwanie wilgotnych lub mokrych zanieczyszczeń i niewielkiej ilości rozlanej cieczy. Jeżeli regularnie potrzebujemy usuwać większe ilości wody, warto szukać modeli, które są specjalnie do tego celu dedykowane. Wiąże się to zazwyczaj z odmiennym wyposażeniem i sposobem filtracji.

Wideo: odkurzacz i zamiatarka - łatwe i skuteczne sprzątanie

W cyklu wideo "Wybór na 5" - pięć cech i prezentacja w działaniu nowych urządzeń domowych. Zapraszamy do obejrzenia filmu!

Odkurzacz i zamiatarka Kärcher - łatwe i skuteczne sprzątanie

Dodatkowe wyposażenie odkurzaczy warsztatowych

Myśląc o wyborze odkurzacza warsztatowego, należy zwrócić też uwagę na oferowany do niego asortyment dodatkowych akcesoriów. Pozwala on bowiem na poszerzenie obszaru zastosowań odkurzacza sprawiając, że stanie się jeszcze bardziej wszechstronny. Przykładowo każdy majsterkowicz doceni pochłaniacz pyłu, dzięki któremu wiercenie otworów odbywa się niemal bezpyłowo. Dodatkowy osprzęt pozwala zamienić odkurzacz warsztatowy w wyspecjalizowany model do odkurzania samochodów, odkurzania poremontowego lub sprzątania wnętrz.

Odkurzacze Kärcher WD 2
Autor: materiały prasowe Odkurzacze warsztatowe mogą mieć kompaktowe wymiary i niewielki ciężar (4,5 kg). Ich zaletą jest wielofunkcyjność i wyjątkowo korzystna cena w stosunku do jakości. To wszystko czyni je odkurzaczami dla każdego.
Odkurzacz warsztatowy Kärcher WD 3
Autor: materiały prasowe Odkurzacz warsztatowy to niezastąpiony pomocnik w każdym przydomowym garażu lub warsztacie. Bez trudu zbierze z podłogi grubsze śmieci, np. kawałki styropianu, wióry po piłowaniu lub drobny gruz.
Odkurzacz warsztatowy Kärcher WD 5
Autor: materiały prasowe Odkurzacz warsztatowy to idealny wybór, gdy planujemy w domu remont.
Odkurzacz Kärcher WD 4 Car
Autor: materiały prasowe Odkurzacz warsztatowy to urządzenie, które kompleksowo zadba o czystość każdego samochodu. To wszechstronny odkurzacz, dlatego sprawdzi się również w usuwaniu zwykłych zanieczyszczeń, suchych i mokrych.
Odkurzacz Kärcher WD 6
Autor: materiały prasowe Najlepsze odkurzacze to urządzenia, które zadowolą nawet najbardziej wymagających. Są wyposażone w aktywne gniazdo do podłączenia elektronarzędzi. Dzięki niemu pył ze szlifowania płyt g-k jest od razu zasysany do urządzenia, a nie rozprzestrzenia się w pomieszczeniu.

Sprawdź też:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE