Spis treści
- Dom zmienił się nie do poznania
- Komfort cieplny i oszczędność przede wszystkim
- Jaki był zakres modernizacji domu?
- Zobacz, jak wyszła termomodernizacja domu? Jak teraz wygląda?
Dom zmienił się nie do poznania
Przykurzoną zieleń na elewacji zastąpiono jasnym tynkiem, a ciekawy kształt bryły podkreślono elementami z drewna tekowego. Elewacja zyskała na dynamice, a cały dom nowoczesny wygląd.
Szczególnie interesująco prezentuje się minimalistyczny front budynku. W kontraście do niego od strony ogrodu zachowano balkon, odnawiając balustradę , która stanowi jedyny niezmieniony element wyglądu, ale dobrze wpisujący się jednak w jego nowy wygląd.
Komfort cieplny i oszczędność przede wszystkim
Oprócz wizualnych korzyści niezwykle ważne, choć niewidoczne na pierwszy rzut oka, są te finansowe i związane z komfortem zamieszkiwania. Utrzymanie odpowiedniej temperatury w budynku o powierzchni 200 m² powierzono ogrzewaniu podłogowemu, rezygnując ze standardowych grzejników. Poprawiło to komfort cieplny i po wymianie kotła na kocioł gazowy pozwala mu na pracę na niskich parametrach.
Również decyzja o zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej wpłynęła na obniżenie kosztów utrzymania domu, a zainstalowanie zewnętrznych żaluzji zwiększyło wygodę jego użytkowania.
Jaki był zakres modernizacji domu?
- Docieplenie ścian zewnętrznych dodatkową warstwą styropianu - łącznie jest go teraz 13 cm, na nim siatka zatopiona w kleju i tynk silikonowy. Miejsca, gdzie jest drewno tekowe, zostały docieplone wełną mineralną.
- Wymiana parapetów zewnętrznych, obróbek blacharskich i rynien.
- Montaż zewnętrznych żaluzji lamelowych sterowanych przez system KNX firmy JUNG.
- Montaż pergoli na tarasie (NOVA HUPPE) sterowanej przez system KNX firmy JUNG i połączonej ze stacją pogodową.