15 TOP metamorfoz remontowych Remont Roku 2016

2017-04-14 17:51

W styczniu 2016 roku wystartowała pierwsza edycja konkursu Remont Roku. Uczestnicy przesyłali projekty i realizacje remontów całych wnętrz, elewacji, a także poszczególnych pomieszczeń. Wśród nich znalazło się mnóstwo oryginalnych i pięknych prac. Dziś przedstawiamy 15 oryginalnych metamorfoz remontowych konkursu Remont Roku. Zapraszamy również do udziału w nowej edycji, szczegóły na stronie remontroku.pl.

1. Kamienica w Gdańsku

Urządzając mieszkanie na poddaszu starej kamienicy zadbano o odpowiednie wzmocnienie i ocieplenie połaci dachowej. Od strony podwórza konstrukcja dachu została podniesiona, aby umożliwić budowę lukarny z wyjściem na taras. Wnętrze zostało utrzymane w ciepłej kolorystyce bieli i brązu drewnianych elementów więźby dachowej, a także deski podłogowej. Aranżację wnętrza uzupełnia zieleń i czerń. Biała ceglana ściana powstała poprzez przyklejenie ciętej cegły rozbiórkowej i pomalowanie jej na biało.

Zgłoszenie i galeria zdjęć dostępna tutaj >>>

2. Piętro zamiast poddasza

Inwestorzy zakupili skromnie prezentujący się dom z poddaszem w świetnej lokalizacji. Niskie pomieszczenia parteru i skosy na poddaszu zachęcały do przebudowy domu. We współpracy właścicieli z zaprzyjaźnionymi architektami powstał projekt pięknego domu piętrowego. Przebudowa była na tyle radykalna, że po starym budynku pozostały jedynie ściany parteru. W domu udało się uzyskać ponad 60 metrów kwadratowych otwartej przestrzeni na parterze, dużą łazienkę z prysznicem, pralnię oraz 3 sypialnie i garderobę na piętrze. Zdumiewający efekt przebudowy!

3. Stuletni dom z cegły

Marzeniem inwestorów była przeprowadzka z mieszkania w bloku do domku na wsi. W dużej mierze wyremontowali 110-metrowy dom sami, nie mając wcześniej żadnych doświadczeń na polu budowlanym. Na podłodze w pokojach ułożyli deskę sosnową, którą pomalowali na biało, natomiast w kuchni i łazience zagościła glazura. We wnętrzach domu króluje kolor biały, czarny i turkusowy. Klimatu dodaje ceglana ściana i drewniana gałąź w jadalni, a także bogato wyposażona kuchnia i wzorzysty pokój dziecka.

Zgłoszenie i galeria zdjęć dostępne tutaj >>>

4. Przebudowa niewielkiego domu

Zakończona sukcesem przebudowa i termomodernizacja domu z nieużytkowym poddaszem i piwnicą pod częścią budynku. W tym domu wymieniono wadliwe elementy więźby dachowej i stropu nad parterem, a także zmieniono pokrycie dachowe. Otwory okienne zostały skorygowane i zamontowano w nich nową stolarkę. Fundamenty odkryto, uzupełniono ubytki i zaizolowano przed wilgocią. Po ociepleniu dom został pokryty szarym i białym tynkiem dzieląc budynek na strefę parteru i poddasze. Ważny wizualny element tego domu stanowi drewniany taras z pergolą, które powstały z desek i belek z rozbiórki starej stodoły. Miejsce idealne na poranną kawę na łonie natury.

5. Mieszkanie z przydomowego garażu

Niegdyś garaż i kotłownia, dziś 68-metrowe przytulne mieszkanie. Remont trwał 8 miesięcy, a w jego wyniku zmieniło się prawie wszystko, oprócz żelbetowego sufitu, który skłonił inwestorów do zachowania go w oryginalnym stanie. W tym mieszkaniu kontrastują ze sobą cztery kolory: biel, szary, czarny i brąz wykorzystanego we wnętrzu drewna. Właściciele zdecydowali się połączyć piękną drewnianą podłogę z płytkami gresowymi w kuchni i łazience. Wspólnie zaprojektowali wnętrze, a także wykonali szereg prac budowlanych. Ława w salonie to również efekt ich projektu i wykonania, jako materiał do jej budowy posłużył kawałek drewna wyłowiony z pobliskiej rzeki.

Zgłoszenie i galeria zdjęć dostępne tutaj >>>

6. Nowa elewacja domu kostki

Wyróżniana praca w konkursie Remont Roku polegała na termomodernizacji typowego domu - kostki. Celem remontu była zmiana wyglądu budynku bez dużej ingerencji w bryłę, tak aby uniknąć niepotrzebnych prac budowlanych. W budynku został wymieniony kocioł z węglowego na gazowy, zaizolowano piwnicę, ściany oraz wymieniono okna. Izolację i wygląd ścian zaplanowano tak, aby wykończenie okładziną drewnopodobną oraz tynkiem z podziałami spowodowało pozytywny odbiór wizualny budynku.

7. 50 metrów kwadratowych

50 metrów kwadratowych z lat 50. nadawało się do kapitalnego remontu. Nowi właściciele zmienili układ wnętrz, przekształcając sypialnię i zamkniętą kuchnię w otwartą, połączoną z korytarzem przestrzeń. Miejsce stołu z dawnego pokoju dziennego zastąpiło łóżko z palet będące wyposażeniem nowej sypialni z loggią. Palety zagościły również w salonie, zbudowano z nich stolik kawowy na kółkach. Otwarta przestrzeń służy nie tylko zabawie i odpoczynkowi, znalazło się tam także dwustanowiskowe miejsce do pracy przy długim blacie, z trzema regałami pełnymi książek tuż nad nim.

Zgłoszenie i galeria zdjęć dostępne tutaj >>>

8. Poddasze z wolim okiem

Mieszkanie na poddaszu znajduje się w zabytkowej kamienicy w centrum Gliwic. Inwestorzy zawarli umowę ze wspólnotą mieszkańców i kupili pustą przestrzeń na poddaszu z połaciami dachu schodzącymi aż do podłogi. W trakcie adaptacji na cele mieszkalne poddasza znajdującego się pod ochroną konserwatorską, musieli wzmocnić drewniany strop, wymienić pokrycie dachowe i ocieplić dach. Udało im się w jednej części wyciąć kawałek połaci i wygospodarować w jej miejscu taras, który pozwala na codzienny relaks pod chmurką w samym centrum miasta. W wystroju, w którym dominuje drewniana więźba, wyróżnia się stalowa konstrukcja schodów prowadzących na drugi poziom. Na 115 metrach kwadratowych mieszkania powstała część dzienna i sypialna na dole oraz biurowa na piętrze.

9. Loftowe klimaty

Inwestorzy marzyli o mieszkaniu w loftowym klimacie, a swoje marzenia spełnili współpracując z architektami w ... domu piętrowym. Postanowili wyremontować duży, 250-metrowy dom, który wymagał wiele wysiłku i prac wyburzeniowych. W tym przypadku o rentowności inwestycji zaważyła bezcenna, dla właścicieli, lokalizacja. Do prac remontowych należało wyburzenie starych ścian i postawienie nowych, zmieniających dotychczasowe położenie pomieszczeń. Ciężkie i kosztowne prace objęły również wymianę dachu, stolarki okiennej i drzwiowej, elewację, pozbycie się starych i montaż nowych instalacji. Urządzanie wnętrz sprawiło inwestorom niesamowitą przyjemność, a efekt widać gołym okiem - pastelowe kolory, motyw przewodni cegły oraz szklana podłoga stworzyły zgrane wnętrze.

Zgłoszenie i galeria zdjęć dostępne tutaj >>>

10. Murem za cegłą

Młoda para, która zakupiła stare gospodarstwo, postanowiła nadać mu drugie życie, pomimo sugestii rozbiórki budynku. Elewacja domu została ta sama co przed laty, inwestorzy postanowili nie docieplać ścian zewnętrznych, aby zachować jego oryginalny wygląd. Cegła została wypiaskowana, a fugi uzupełnione. Powrócili także do okien łukowych, które miały tam swoje miejsce wcześniej. Od strony wschodniej, na starych fundamentach powstał duży, wygodny taras. W dachu wybudowano wole oko z jednej i zamontowano okna połaciowe z drugiej strony. Wiejski dom uzupełniono o łazienkę, a poddasze, które służyło przechowywaniu zboża zagospodarowano na część sypialną i gabinet w holu.

11. Remont staruszka z 1936 r.

Ten piękny remont przeprowadzono w niezamieszkałym domu z 1936 roku. Inwestorzy przeprowadzili większość prac samodzielnie, rezygnując jedynie z wykonywania prac na wysokości, czyli układania dachu i ocieplania elewacji. Nauczyli się pracować wspólnie i odnajdywać w tym przyjemność. Właścicielom zależało, aby w jak największym stopniu wykorzystać odnawialne źródła energii. W ich domu wykorzystywana jest energia pozyskiwana z ogniw fotowoltaicznych oraz pompy ciepła. Wnętrze urządzone jest w klasycznym, pięknym stylu.

Zgłoszenie i galeria zdjęć dostępne tutaj >>>

12. Wnętrze starej kamienicy

W tym remoncie dla inwestorów najważniejszy okazał się potencjał mieszkania - jego lokalizacja, atrakcyjność, wysokie wnętrza. Koszt remontu prawdopodobnie przewyższył cenę samego mieszkania, ale przełożyło się to na komfort życia w nim. Wymieniono okna, instalacje, zmieniono układ pomieszczeń, a zamiast remontować stare stiuki i plafony - wykonano nowe, gipsowe. W trakcie remontu odkryto oryginalną podłogę drewnianą i piękne, ceglane sklepienie w obecnej sypialni. Wnętrze urządzono w stylu vintage, łącząc nowoczesność z klasyką.

13. Dom z lat 50.

Powiększenie domu odbyło się przy zachowaniu oryginalnego wyglądu budynku z jego odświeżeniem. Dom, który w środku okazał się ciemny i zimny, był także za ciasny dla 5-cio osobowej rodziny i wymagał powiększenia. Rozbudowy dokonano w parterze, do domu dobudowano niski budynek z dachem płaskim. Dobudówka pomieściła dwa pokoje, sypialnie, gabinet, garderobę i pralnię. W oryginalnym budynku odwrócono funkcje, wejście przeniesiono na drugą stronę, w miejsce zadaszonego tarasu, a mały dotychczas pokój, pełni dziś rolę holu wejściowego. Dom został ocieplony i wykończony gładkim tynkiem imitującym tradycyjny tynk cementowo-wapienny, a dach pokryto blachą płaską na rąbek stojący.

Zgłoszenie i galeria zdjęć dostępne tutaj >>>

14. Mleczarnia na dom

Inwestycja polegała na przebudowie starej zlewni mleka na dom parterowy, podpiwniczony. W wyniku prac remontowych powstał dom z dwustanowiskowym garażem, płaskim dachem i biało-szarą elewacją. Ze względu na wysoki poziom oryginalnego parteru, poziom terenu został podniesiony nawet o 1,5 metra, dzięki czemu powstał taras łączący wnętrze domu z ogrodem. Inwestorzy osiągnęli swój cel, jakim był przestronny i jasny pokój dzienny. Efekt uzyskali dzięki otwarciu pomieszczeń, światłu dopływającemu z okien pozbawionych podziałów oraz jasnej kolorystyce wyposażenia i dodatków.

15. Mieszkanie na Nikiszowcu

Wyremontowane mieszkanie w zabytkowej dzielnicy Katowic, na Nikiszowcu. We wnętrzu, pozbawionym łazienki i kuchni, wyburzono wszystkie ściany i postawiono je na nowo wyznaczając pośrodku mieszkania kuchnię, łazienkę, pomieszczenie gospodarcze i garderobę. W mieszkaniu zachowano drewnianą podłogę, odkrytą cegłę, ze względu na liczne przebarwienia pokryto czarną farbą, a ceramiczny sufit odkryto eksponując instalacje elektryczne za pomocą miedzianych rurek. Z prętów zbrojeniowych stworzono regał, wyspę kuchenną, a także stojak pod umywalkę łazienkową. Ściany sypialni pokrywa beton architektoniczny i ... ścianka wspinaczkowa nad łóżkiem.

Zgłoszenie i galeria zdjęć dostępne tutaj >>>

Nasi Partnerzy polecają