Darmowe konsultacje z inżynierami budownictwa w całej Polsce

2022-09-09 11:20
Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa
Autor: materiały prasowe Polska Izba Inżynierów Budownictwa Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Budujesz dom i masz pytania? Skorzystaj z darmowych porad ekspertów, które są udzielane na terenie całego kraju od września do listopada br.

Budujesz dom i masz pytania? Czeka Cię remont i masz wątpliwości dotyczące jego przebiegu? Potrzebujesz porady z zakresu prawa budowlanego? Na te zagadnienia bezpłatnie odpowiedzą eksperci podczas drugiej edycji Dni Otwartych Inżyniera Budownictwa organizowanych przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa.

Od września do listopada w różnych regionach kraju ponownie zostaną zorganizowane bezpłatne konsultacje dla wszystkich Polaków. Podczas tych spotkań indywidualni inwestorzy, którzy planują zakup działki,  budowę domu lub remont mieszkania, właściciele nieruchomości oraz przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych będą mieli okazję porozmawiać z inżynierami budownictwa. Zakup ziemi, procedury prawne związane z budową domu, wybór kierownika budowy, materiałów i technologii, to jedne z kwestii, w których będą doradzać inżynierowie.

- To już kolejny raz kiedy wychodzimy do społeczeństwa, ponieważ wiemy, że dla wielu osób procedury prawne związane z budową własnego domu, wybór odpowiednich materiałów i rozwiązań technologicznych lub oszacowanie kosztów remontu wieloletniego budynku stanowi w tej chwili duże wyzwanie. W obliczu rosnących cen materiałów i energii doprowadzenie inwestycji do końca jest jeszcze trudniejsze. A my jesteśmy od tego, aby doradzić. Wiemy jak budować solidnie, bezpiecznie i na długie lata. Doradzimy też jak zmodyfikować i dostosować rozpoczęte już prace budowlane do obecnej sytuacji na rynku - mówi Mariusz Dobrzeniecki, prezes Krajowej Rady PIIB.

Organizując tego typu wydarzenie, inżynierowie budownictwa chcą nie tylko ułatwić Polakom podjęcie kluczowych podczas takich inwestycji decyzji, ale także pomóc im uniknąć błędów. Lepiej skorzystać z fachowej pomocy podczas indywidualnego spotkania niż przeszukiwać np. fora internetowe, nie mając pewności, czy zamieszczona tam porada została przygotowana przez eksperta.  

- Średni czas trwania budowy domu jednorodzinnego wynosi ok. 48 miesięcy. By zrealizować tego typu inwestycję, trzeba załatwić liczne formalności i podjąć wiele decyzji, które z pewnością będą miały wpływ na kolejne dziesiątki lat życia w tym budynku, czyli jego eksploatację. Zdrowie, bezpieczeństwo i komfort mieszkańców domu zależą zatem od ich wyborów na tym początkowym etapie, ale również od regularnych, wykonywanych przez fachowców, kontroli stanu obiektu i jego instalacji – podkreśla koordynujący ogólnopolską akcję Radosław Sekunda, rzeczoznawca budowlany, członek Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Dokładny harmonogram spotkań w poszczególnych województwach i adresy punktów, w których eksperci będą udzielać fachowych porad jest dostępny na stronie dzieninzyniera.pl W całym kraju przygotowano ponad 90 bezpłatnych punktów konsultacyjnych.

Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Budowa, eksploatacja, remont Twojego obiektu

  • wrzesień-listopad (daty, adresy i godziny przyjęć są wpisane przy każdym z punktów na mapie)
  • Więcej informacji i adresy punktów konsultacyjnych: dzieninzyniera.pl
  • Organizator: Polska Izba Inżynierów Budownictwa  (www.piib.org.pl)
  • Patronat honorowy: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego
  • Patronat medialny: „Dziennik Gazeta Prawna”, Murator, miesięcznik „Inżynier Budownictwa”, ONET.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE