Jak rozwiązać problem ze źle zamontowanym oknem?

2014-03-11 11:19

Czy okno raz wadliwie zamontowane można powtórnie montować, czy nie będzie ono już spełniać w pełni swoich funkcji cieplnych? (takie rozwiązanie proponuje przedstawiciel producenta, który je wadliwie zamontował). Czy możliwe jest, że przez źle wykonany montaż (okno rozciągnięte na szerokość co powoduje nieszczelność) nie jest ono już trwale uszkodzone? Czy należy żądać wymiany na nowe?   Kto w przypadku demontażu ma obowiązek pokrycia kosztów wykończenia - tzn. tynku, gładzi i malowania?   Jak długo firma wykonująca montaż może "usiłować" naprwiać (regulować i uszczelniać) to okno - serwis był już kilkakrotnie, trwa to już kilka miesięcy a efektów nadal bark

Jeżeli popełniono przy montażu jakiś błąd, można go usunąć poprzez ponowne przemontowanie okna. Wszystko zależy od rodzaju wady montażowej. Można przypuszczać, że w przypadku rozciągnięcia ościeżnicy można ją ponownie ustawić prostoliniowo bez szkody dla właściwości okna. Takie rzeczy są dopuszczalne i mogą być wykonywane.

 

Odnosząc się do pytania o koszty odtworzenia obróbek, to jest oczywiste, że ponosi je strona, która doprowadziła do powstania wady i która w ramach gwarancji ją usuwa. Czyli wykonawca montażu.

 

Stanisław Szewczyk Kierownik Serwisu OKNOPLAST Sp. z o.o.