Czy wycięcie uszczelek w oknie zapewni właściwy dopływ powietrza do pomieszczeń?

2013-10-01 15:04

Wiem, że nawiewniki są najlepsze, ale chcę zapytać o wycięcie uszczelek w oknie. Na jakiej długości wyciąć uszczelkę zewnętrzną i wewnętrzną okna, aby zapewnić właściwy dopływ powietrza do pomieszczeń domu? Czy wycięcia mają znajdować się naprzeciwko siebie?   Wyciąłem teraz po około 10 cm w każdej ramie, lecz nie przynosi to właściwego rezultatu. Nadal czasami jest ciąg wsteczny z kratek wentylacyjnych. Po otwarciu okna od razu ciąg jest właściwy tzn. że kanały wentylacyjne są w porządku. Z góry dziękuje za informację w tej sprawie.

Zgodnie z wymaganiami stawianymi stolarce okiennej w Polsce, okna powinny być szczelne. Oznacza to, że jako producent nie możemy wykonywać żadnych dodatkowych czynności związanych z rozszczelnieniem okna w sposób inny niż tylko regulowany świadomie przez Klienta.

 

W naszym klimacie wycinanie uszczelek jest też z czysto użytkowego puntku widzenia dość niewygodne - latem nie ma problemu ale zimą? Samo wycięcie uszczelek w oknie jest uzależnione od wielkości okna i długości przylgi skrzydła do ramy. Trudno zatem powiedzieć, jak długie powinny być wycięcia.

 

Pozdrawiam, Grzegorz Bułat Kierownik Działu Technologii OKNOPLAST Sp. z o.o.