Jaki tynk najlepiej zastosować na ocieplenie? Może farba?

2015-03-23 13:11

Co lepiej wybrać: tynk mineralny+farba silikonowa czy gotwy tynk silikonowy? Jakie są różnice cenowe? Co jest lepsze a co tańsze? Mój pomysł to tynk z wora (baranek +farba silikonowa ). Może Pan coć poleci?

Każdy wariant będzie dobrym wyborem. Przy wyborze tynku mineralno-polimerowowego i farby silikonowej, cena materiałów będzie blisko połowę tańsza niż w przypadku zastosowania gotowego tynku silikonowego. Biorąc jednak pod uwagę szybkość wykonania elewacji "na gotowo", to przewagę będzie miało zastosowanie tynku silikonowego.

 

Należy również pamiętać, że malowanie tynku mineralno-polimerowego farbą silikonową należy wykonać po wyschnięciu tynku nie wcześniej jednak niż po 3 dniach. Im dłuższy jest okres pomiędzy aplikacją tynku i malowaniem tym lepiej, ponieważ tynki mineralne których składnikiem między innymi jest cement uzyskują największą trwałość po całkowitym związaniu cementu. Jeśli więc prace związane z tynkowaniem mogą zostać rozłożone w czasie na dwa etapy (tynkowanie i później malowanie) to jest wariant tańszy ale bardzo trwały. Jeśli jednak z różnych przyczyn prace tynkarskie należy wykonać w możliwie najkrótszym czasie wówczas zalecane jest użycie gotowego tynku silikonowego zabarwionego na dowolnie wybrany kolor. Więcej informacji zamieszczone jest na stronie http://termoorganika.pl/kompletny-system-ocieplen