Taras i schody przytarasowe z desek kompozytowych

2017-05-06 15:25

Mam kilka pytań dotyczących schodów i tarasu. Czy można obłożyć schody deskami kompozytowymi, a jeśli tak, to w jaki sposób? Ile kosztowałaby taka okładzina (materiał i robocizna)? Schody te częściowo przylegają do muru, a częściowo są wolnostojące. Podest górny ma wymiary 1,45 x 1 m. Schody mają 10 stopni (100 x 29 x 20 cm) i w połowie przedzielone są spocznikiem (1 x 1 m). Czy można skierować odwodnienie mniejszej części tarasu w stronę części głównej? Taras tworzą dwie prostokątne płaszczyzny mające wspólny długi bok przyścienny (5,8 + 3,0 m), ale nie mające jednakowych szerokości. Szerokość części głównej wynosi 2,7 m, zaś części mniejszej - otoczonej z trzech stron ścianami bez odwodnienia - 1m. Czy woda może przepływać pod deskami, w poprzek linii ich ułożenia?

  1. Tak, możliwe jest wykonanie obudowy schodów systemem tarasowym z kompozytu drewna. Szczegółowo opisane zostało to w instrukcji montażu.
  2. Zapytanie ofertowe proszę kierować na adres: [email protected]
  3. Odwodnienie tarasu tworzy się wykonując warstwę spadkową wylewki tarasowej. W pana przypadku oczywiście można skierować wodę ku większej części tarasu, na której należy zrobić spadek od budynku. Instalując deski prostopadle do budynku, legary umieszcza się zawsze odwrotnie do kierunku desek. W przypadku, kiedy kierunek ułożenia legarów przecina kierunek odpływu - woda przepływa pod legarami, które są wypoziomowane dzięki specjalnym elementom i przestrzeń pod nimi wzrasta wraz z obniżeniem się podłoża (wraz z jego spadkiem). W przypadku pańskiego tarasu, na mniejszym jego elemencie legary byłyby ułożone równolegle do kierunku odwodnienia (w stronę większej części tarasu). Tym samym deski byłyby na całej powierzchni ułożone prostopadle do ściany, z zachowaniem niewielkiego spadku od budynku.

Pozdrawiam

Łukasz Bąk