Jak ocieplić fundament styropapą?

2014-09-02 11:17

Chcę ocieplić fundament styropapą. Tylko zastanawiam się czy styropapę mogę przykleić papą na zewnątrz. Jak wtedy wykonać jakąś fakturę elewacyjną na papie? Czy może właściwym będzie naklejenie papą do muru? Mur będzie posmarowany dysperbitem (styrobitem albo innym preparatem nie niszczącym styropianu).

Bardzo czasochłonne (tym samym kosztowne) jest rozwiązanie, które chce Pan zastosować. Proponuję inne bardziej skuteczne i przede wszystkim szybkie w wykonaniu. Jeśli na ścianie fundamentowej jest zastosowana warstwa hydroizolacji w postaci naniesionych pędzlem lub wałkiem warstw masy bitumicznej (środki nie agresywne dla styropianu, które są wodną dyspersją bitumiczną), to wówczas przy pomocy kleju poliuretanowego TO-KPU przyklejamy specjalne płyty do izolacji fundamentów (GOLD fundament lub TERMONIUM fundament).

Kolejnym krokiem jest obłożenie płyt folią budowlaną lub kubełkową i obsypanie ziemią (żwirem, itp.). Powyżej poziomu gruntu, płyty kleimy klejem uniwersalnym TO-KU i na ich powierzchni zatapiamy siatkę (również za pomocą kleju uniwersalnego TO-KU). Na tak przygotowane podłoże można nałożyć tynk mozaikowy (po wcześniejszym zagruntowaniu podłoża gruntem sczepnym TO-GS)