Wilgoć na ścianie z pustaka żużlowego i czerwonej cegły. Czy ocieplenie styropianem rozwiąże problem?

2012-11-26 8:50

Mam pokój na pierwszym piętrze domku jednorodzinnego. Miałam straszną wilgoć na suficie więc położyłam wełnę mineralną na stropie 10 cm, problem zniknął ale na ścianach szczytowych dalej mam straszną wilgoć, pojawiają się wilgotne kropki z dnia na dzień jest ich coraz więcej. Jedna ściana ma około 20 mkw - jest obszar około 2 mkw gdzie nie mam w ogóle wilgoci, a tak po za tym wilgoć jest wszędzie. Jak się dowiedziałam, ta ściana jest podwójna, miejscami z cegły czerwonej i pustaka żużlowego. Proszę mi napisać czy można tą ścianę ocieplić styropianem 10 cm? Zamierzam to zrobić na wiosnę, gdyż mam małe dziecko i nie chcę żeby zaczęło chorować.

Pojawiająca się wilgoć na ścianach jest najprawdopodobniej wynikiem kiepskiej izolacji ściany lub / i słabej wentylacji pomieszczenia. Na powierzchni wewnętrznej ściany jest zbyt niska temperatura, która sprzyja powstawaniu pleśni.
Oznacza to, że należy ocieplić ścianę. Można to zrobić za pomocą styropianu. Od razu efekt będzie widoczny. Jednak ścianę pokrytą pleśnią trzeba będzie oczyścić i nanieść środek przeciw pleśni.

Pozdrawiam
Tomasz Rybarczyk