Ocieplenie i izolacja stropu pod taras na piętrze domu

2011-04-22 15:53

Jak ocieplić betonowy strop (grubości 10 cm) nad kuchnią, by móc później położyć kafelki i zrobić niezadaszony taras? Proszę o poradę, jakie czynności należy wykonać i z jakich materiałów najlepiej to wykonać?

Warstwy tarasu, kolejność i sposób wykonania są bardzo ważne szczególnie w naszych warunkach klimatycznych, gdzie w ciągu roku wielokrotnie występują temperatury dodatnie i ujemne (woda zamarza i topnieje niszcząc układ). Dlatego nie możemy dopuścić do nieszczelności.
Zaczynając od pierwszej warstwy, to powinna to być warstwa hydroizolacji, która zapobiegnie przedostawaniu się pary z wewnątrz pomieszczenia (np. papa zgrzewana). Następnie warstwa płyt styropianowych o odpowiedniej grubości (min. 10-12 cm, jeżeli można to więcej) oraz kolejna warstwa hydroizolacji (np. papa zgrzewana), wylewka z odpowiednim spadkiem, następnie środki tworzące warstwę hydroizolacji, obróbki blacharskie lub inne elementy okapowe, a na koniec przyklejenie płytek i fugowanie.
Proszę poszukać w internecie producentów, którzy oferują poszczególne składowe całego systemu ocieplenia tarasu.
Termo Organika poleca płyty styropianowe STANDARD dach-podłoga. Oczywiście konieczne jest również zabezpieczenie wszelkich naroży, połączeń ze ścianą itp. specjalnymi spoiwami uszczelniającymi.