Ocieplenie stropu stropu - wełna zamiast styropianu?

2013-08-20 12:46

 Mam pytanie dotyczące ocieplenia stropu. Wybudowałem dom parterowy bez użytkowego poddasza (strop terriwa, wylewka betonowa, murłata i dach). Na środku znajduje się małe pomieszczenie - składzik. Pomieszczenie oddzielone od reszty strychu ściankami z suporeksu. Kąt nachylenia dachu to 23%. Dach pokryty jest blachą. W planie architekt przewidział ocieplenie stropu - styropianem 30+sucha wylewka. Czy mogę styropian zastąpić wełną mineralną? Jaka wełna (bez legarów), jak ją ułożyć, czy potrzebna jest izolacja z foli paroprzepuszczalnej nad lub pod wełnę? W jakiej kolejności przeprowadzić takie układanie?

Jak najbardziej można zastosować wełnę mineralną. Polecam wełną Classic 035 lub 037 w Ecose technology (zapraszam na stronę www. knaufinsulation.pl). Jest to wełna bez fenolu, formaldehydu czy akrylu która posiada certyfikat Eurofins Gold. 

 

Jeśli chce jednak Pan położyć na wełnie tzw. suchą wylewkę w postaci płyt, to trzeba jednak zrobić legary. Jeśli bez legarów to wełna kamienna np. Knauf Insulation PTS. Folię paroprzepuszczlaną układa się wtedy ewentualnie pod wełnę.

 

pozdrawiam Knauf Insulation