Jak wykonać ocieplenie domu?

2015-12-01 16:02

Mam pytanie odnośnie ocieplenia domu. Dom wybudowany w 2010 roku, zamieszkany od 2013. Ścoany z pustaka isolbet, w systemie połówka pustak 6 cm styropaian i cały pustak. Poddasze ocieplone, jak dobrze pamiętam 10+15 cm. Czy można taki dom dodatkowo docieplić styropianem i czy nie będzie tzw. efektu termosu? Czy nie będzie problemów z wilgocią w domu na ścianach?

Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie systemu ociepleniowego na bazie grafitowych płyt styropianowych TERMONIUM fasada. Ich parametry izolacyjne stanowią przy grubości 12cm, takie zabezpieczenia jak prawie 17-sto centymetrowa warstwa izolacji wykonana zwykłym styropianem. Proponuje grubość 12 cm (w sytuacji bardzo kompromisowej najmniej 10cm).

 

Na wykonane ocieplenie z płyt styropianowych można stosować wszystkie rodzaje tynków (mineralne, akrylowe, silikonowe, silikatowe, polikrzemianowe) z czego szczególnie polecam silikonowy. Proszę absolutnie nie brać pod uwagę opinii dotyczących tzw. „oddychania ścian” Udział ścian zewnętrznych w odprowadzeniu pary wodnej (wilgoci)na zewnątrz , powstałej wewnątrz mieszkania w wyniku naszego funkcjonowania (pranie, gotowanie, oddychanie, kompanie, itp) jest tak minimalny (zaledwie 2-3%) że nie ma wpływu na wymianę powietrza wewnątrz pomieszczeń i utrzymanie optymalnych warunków wilgotności. jedynie sprawna wentylacja lub też okresowe wietrzenie w ciepłych okresach roku, zapewnia odpowiednią wymianę powietrza potrzebnego utrzymania najbardziej optymalnych warunków do życia. Ściana zewnętrzna niezależnie od tego czym jest ocieplona, nie wpływa na zwiększenie lub zmniejszenie zawartości wilgoci w powietrzu wewnątrz pomieszczenia.