Ocieplenie domu z pustaków hasiowych

2012-11-22 23:11

Mój dom wykonany jest z pustaków hasiowych (40x20x20) podwójna warstwa plus 5 cm przerwy między pustakami - daje to ścianę o łącznej grubości 45 cm. Jaki zastosować styropian i jakiej grubości, aby właściwie ocieplić dom? Przerwa między pustakami nie jest niczym wypełniona.

Jeżeli zastosowano warstwę wentylowaną w ścianie do usuwania wilgoci wówczas zastosowanie od strony zewnętrznej dodatkowej warstwy izolacji nie przyniesie spodziewanego efektu, ze względu na przepływające przez przegrodę powietrze.
Jeżeli jest to pustka słabo wentylowana służąca odprowadzeniu wilgoci można zostawić takie rozwiązanie i dodatkowo ocieplić ścianę od strony zewnętrznej. Należy jednak przeprowadzić obliczenia cieplno-wilgotnościowe przegrody tak, aby punkt rosy (wykraplania pary wodnej) znajdował się w zewnętrznej warstwie izolacji. Najlepiej w tym celu skontaktować się z audytorem energetycznym, który mógłby obejrzeć dom na miejscu i zaproponować najlepsze rozwiązanie. Im większa grubość izolacji tym mniejsze straty ciepła, więc należy się zastanowić czy nie warto zastosować trochę większej grubości izolacji lub lepszej jakości materiału izolacyjnego.

W ofercie nasze firmy Termo Organika znaleźć można produkt o nazwie PLATINUM PLUS fasada. Zastosowanie 12 cm styropianu PLATINIUM PLUS fasada daje efekt jak przy użyciu 15 cm zwykłego styropianu.