Ocieplenie budynku z białej cegły

2012-11-22 23:19

Czy ocieplać i czym najlepiej budynek wybudowany na początku lat 80. Zewnętrzne ściany to cegła biała 12 cm, wewnątrz szczelina 4 cm bez wentylacji i wewnętrzna warstwa to suporeks 24 cm. "Fachowcy" doradzali, aby nawiercić dziury w ścianie do "luftu" w celu osuszenia ścian lub pozostawić szczelinę między białą cegłą a warstwą ocieplenia, argumentując to, że ściana z białej cegły będzie gniła z powodu nagromadzenia pary wodnej pod warstwą ocieplenia. Czy może wystarczy nałożenie tylko siatki i kleju. Dodam, że do niedawna budynek był ciepły, lecz od kilku lat przy wysokich mrozach ściany są bardzo wychłodzone.

Jeżeli warstwa jest nie wentylowana to należy przed wykonaniem prac przeprowadzić obliczenia cieplno- wilgotnościowe przegrody tak, aby punkt rosy (wykraplania pary wodnej) znajdował się w zewnętrznej warstwie izolacji. Najlepiej w tym celu skontaktować się z audytorem energetycznym który mógł by obejrzeć dom na miejscu i zaproponować najlepsze rozwiązanie.
Im większa grubość izolacji tym mniejsze straty ciepła, więc należy się zastanowić czy nie warto zastosować trochę większej grubości izolacji lub lepszej jakości materiału izolacyjnego.
W ofercie nasze firmy Termo Organika znaleźć można produkt o nazwie PLATINUM PLUS fasada. Zastosowanie 12 cm styropianu PLATINIUM PLUS fasada daje efekt jak przy użyciu 15 cm zwykłego styropianu.