Naprawa starej powierzchni betonowej schodów wejściowych

2014-07-15 12:36

Nie wykonałem w porę zabezpieczenia schodów wejściowych do domku letniskowego - warstwa wierzchnia złuszczyła się odsłaniając pręty zbrojeniowe, miejscami ubytki zewnętrznych krawędzi lub naroży. W jaki sposób i jakiej grubości nałożyć ochronną warstwę betonu po odczyszczeniu starej powierzchni? Jakiego użyć preparatu na stworzenie warstwy kontaktowej pomiędzy odsłoniętym zbrojeniem, starym betonem a nowo nakładaną warstwą?    Próbowałem to robić na próbnym fragmencie, ale pomimo pielęgnacji nowego betonu, warstwa nałożona odpada. Dodam, że schody wejściowe znajdują się od strony południowej. Słyszałem, że podobno istnieją gotowe zestawy zapraw naprawczych oraz odpowiednich preparatów umożliwiających połączenie starej warstwy z nową.

Przy znacznie zaawansowanej korozji należy odkryć pręty zbojeniowe tak, aby można było wykonać powłokę ochronną na całym obwodzie pręta. Po oczyszczeniu prętów zbrojeniowych nałożyć powłokę ochronną z preparatu weber.rep 750.

 

Następnie na czystą i szorstką powierzchnię ubytku betonu oraz na zabezpieczone zbrojenie nakłada się warstwę sczepną z produktu weber.rep 751. Na jeszcze świeżą warstwę sczepną nakłada się zaprawę reperacyjną weber.rep 754. Szcególy dotyczące wyrobów i ich aplikacji znajdują się na stronie www.netweber.pl