Jak sprawdzić poprawność montażu okien?

2013-10-11 10:13

Mam zamontowane Państwa okna UF6. Jak można sprawdzić poprawność ich zamontowania. Po montażu monterowi zostało bardzo dużo "sznura wełnianego". Za chwilę będę pianował poddasze i chcę być pewny poprawnego montażu. 

Niestety w ofercie handlowej firmy FAKRO nie występują okna o oznaczeniu UF6. Myślę jednak że niezależnie od producenta poprawność montażu najlepiej sprawdzić porównując rzeczywisty stan z instrukcją montażu, w której powinny być oznaczone warunki, które należy spełnić do wykonania poprawnego montażu okna dachowego - tak jak ma to miejsce w instrukcjach firmy FAKRO.

 

Wykorzystanie izolacji zależy od kilku czynników m.in. od zastosowanego luzu montażowego. W sytuacji kiedy mamy minimalny luz montażowy siłą rzeczy mniej materiału izolacyjnego jesteśmy w stanie wykorzystać. Nie jest to błąd, ale warto pamiętać, że im więcej wykorzystamy izolacji tym lepiej zabezpieczymy termicznie okno - pamiętając oczywiście o odpowiednim zabezpieczeniu materiału izolacyjnego np. przed zawilgoceniem.

 

Z poważaniem Konsultant FAKRO