Montaż kotła gazowego

2013-01-29 14:04

Mieszkam w domu o pow. 95 mkw., z jedną łazienką z ogrzewaniem podłogowym. Obecnie ogrzewanie centralne mam z tradycyjnego kotła miałowo-węglowego o mocy 18 kW. Kilka tygodni temu, w drodze przy której mieszkam, poprowadzono gazociąg. Pomyślałem więc o zainstalowaniu pieca gazowego. Czy obie instalacje można połączyć, żeby ze sobą współpracowały? Czy do kotła gazowego można wpiąć jeszcze solary? Czy takie połączenie ma sens i czy jest fizycznie wykonalne? Czy komin w domu musi być ze specjalnego materiału, jeśli chodzi o piec gazowy? Jakie mogą być szacunkowe koszty takiej instalacji i czy obie instalacje mogą działać niezależnie od siebie?

Połączenie kotła stałopalnego, kotła gazowego i systemu solarnego jest możliwe i często stosowane. Przykładowy schemat takiego układu znajduje się w załączniku.

Przewód spalinowy dla kotłów gazowych z otwartą komorą spalania musi być wyposażony we wkład ze stali kwasoodpornej. W przypadku kotłów turbo i kondensacyjnych stosuje się przewód powietrzno-spalinowy, który niekoniecznie musi być prowadzony w murowanym kominie.

W kwestii kosztów instalacji proszę skontaktować się z naszym autoryzowanym instalatorem. Spis zakładów autoryzowanych znajduje się na stronie: http://www.vaillant.pl/Klienci_indywidualni/adresy-1/najblizszy_partner [vaillant.pl]