Odpadająca farba ze ścian - jak temu zaradzić?

2015-01-16 18:23

Chciałem pomalować pokój, wcześniejsze malowanie miało miejsce z 6 lat temu, nie było ono robione przeze mnie. Postanowiłem położyć farbę gruntująca na ścianę, po czym pomalować farbą lateksową, ale podczas malowania farbą gruntującą odpadła mi stara farba z dwóch ścian, mniej więcej połowa ściany. Sufit oraz dwie pozostałe ściany bardzo fajnie dały się pomalować i wszystko jest ok. Doradzono mi, żeby zdrapać wszystko ze ścian i zamówić fachowca, koszt około 800zł + materiały (te dwie ściany około 25-30m).   Podpowiedziano mi także, że mogę położyć na te ściany płyty gk, z tym, że chciałbym teraz uniknąć takich wydatków, bo to ostatnie pomieszczenie w domu do remontu i fundusze się kończą. Chciałbym odratować te ściany, żeby chociaż wytrzymały rok, potem już wezmę fachowca. Co mogę w tym wypadku zrobić z tymi ścianami? Nie mam pojęcia, z jakiej przyczyny z tych ścian zeszła farba.

Bez oglądnięcia ściany trudno udzielić absolutnie wiążącej odpowiedzi. Statystycznie biorąc radzę najpierw mokrą szmatą przemyć ścianę, z której schodzi stara farba. Następnie szpachelką zdrapać wilgotną warstwę starej farby. Potem przemyć całość wodą z rozpuszczoną nieznaczną ilością szarego mydła.

 

Powstałe ubytki w tynku uzupełnić miejscowo gładzią gipsową. Po wyschnięciu gładzi pomalować farbą emulsyjną rozpuszczoną w wodzie w stosunku objętościowym 1 do 1. Po wyschnięciu podkładu pomalować farbą emulsyjną.