Jak docieplić ścianę trójwarstwową?

2014-04-03 15:09

Chciałbym w tym roku docieplić dom wybudowany w 1995 roku. Ściany wykonane są w technologii trójwarstwowej tzn.: od zewnątrz pustak MAX, 5 cm steropianu i wewnątrz szary pustak. Planuje zastosować grubość styropianiu 7-8 cm, ponieważ nie chcę aby okna były bardzo głęboko osadzone.   Proszę o informację, jaka grubość styropianiu byłaby najlepsza, tak aby w przyszłości nie pojawił się problem z wilgocią na ścianach? Chciałbym zastosować produkt nakrapiany Termo Organiki. Który byłby najlepszy na ścianę, a który na podpiwniczenie?

Jeśli zdecydował Pan o grubości ocieplenia 8 cm (nie mniej), sugeruję 10cm)), to proponuję zastosować płyty styropianowe TERMONIUM PLUS fasada, które mają znacznie lepsze właściwości izolacyjne niż zwykłe płyty styropianowe. Są to płyty w kolorze szarym a ich właściwości izolacyjne (współczynnik lambda) wynosi 0,031 W/mK. Proszę zwrócić uwagę, że docieplenie istniejącego budynku przeprowadza się praktycznie raz, więc o zastosowaniu odpowiedniej izolacji cieplnej należy zastanowić się właśnie teraz.

 

Wilgoć w ścianach po takim dociepleniu nie będzie żadnym problemem. Z kolei do izolacji fundamentów proponuję płyty GOLD fundament, które charakteryzują się odpowiednimi właściwościami użytkowymi do zastosowania w takie właśnie miejsca, gdzie izolacja jest narażona na zawilgocenie i oddziaływanie/ parcie gruntu.