Docieplenie ściany trójwarstwowej - jaką grubość styropianu wybrać?

2013-10-10 16:55

Mam dom w stylu budownictwa z lat 80-tych. Dwie kondygnacje i płaski dach. Ściana jest trójwarstwowa. Na zewnątrz cegła biała potrójna dziurawka o grubości 12 cm. Od środka suporeks biały tzw. pustak o grubości 25 cm, a między nimi przestrzeń powietrzna o grubości 5 cm. Jaką grubość styropianu jest sens zastosować przy takiej ścianie? I czy w ogóle jest sens ocieplać taką ścianę styropianem?

Najlepiej jeżeli budynek obejrzy np. audytor energetyczny na miejscu, który pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie i pomoże ocenić stan przegrody oraz nośność ściany osłonowej. W przypadku gdy pustka w przegrodzie jest niewentylowana to docieplenie od strony zewnętrznej zmniejszy straty ciepła i w tym przypadku warto rozważyć takie rozwiązanie. Im mniejsze straty ciepła, tym mniejsze rachunki za energię.

 

Na podstawie przesłanego opisu można stwierdzić, że 8 cm wystarczy, żeby spełnić wymagania obecnie obowiązujących przepisów. Jednak podejmując takie prace warto rozważyć, czy nie zainwestować nieznacznie większych pieniędzy w większą grubość materiału lub lepszą jego jakość. W ofercie naszej firmy Termo Organika znaleźć można produkt o nazwie Platinum Plus fasada. Zastosowanie 12 cm styropianu Platinum Plus fasada daje efekt, jak przy użyciu 15 cm zwykłego styropianu.