Docieplenie dachu od wewnątrz

2011-04-11 18:34

W jaki sposób i czym ocieplić od środka dach z blachy (dach od strony pomieszczenia ma około 3,5 m wysokości)?. Pod blachą jest więźba drewniana (belki, łaty i kontrłaty), od środka pomieszczenia - znajduje się drewniana boazeria.

Sprawy związane z ociepleniem istniejącego dachu, wymagają tak naprawdę (zresztą, jak większość prac ociepleniowych) dokładnej analizy, najlepiej wykonanej przez osobę znającą temat (wykwalifikowany wykonawca lub osoba projektująca rozwiązania budowlane).
Ważne jest dobranie odpowiednich materiałów (jak najbardziej mogą to być płyty styropianowe), sposób ich montażu, kolejność poszczególnych warstw: folia paroizolacyjna, warstwa ocieplenia, folia wiatroizolacyjna, sposób jej montażu. Przed wykonaniem jakichkolwiek prac koniecznie trzeba sprawdzić konstrukcję więźby, usunąć istniejące wykończenie (boazeria). Zaplanować nową okładzinę (czy będzie to boazeria, czy płyta G-K) i w jaki sposób będzie zamontowana. Polecam konsultację z dobrym wykonawcą bezpośrednio w budynku.