Czy warto zamontować płotki przeciwśnieżne?

2014-03-19 16:59

Kupiłem dom do remontu - dach dwuspadowy o kącie nachylenia 15-20o, deskowany, papa, łaty, blachodachówka (chyba Pruszyński lub Balexmetal) 3 letnia. Pod widoczną cześcią dachu chciałbym stawiać samochód. Zimą pojawia się jednak problem - przy tak małym spadku śnieg leży na dachu (zbiera się warstwa 10-15 cm i przy odwilży spada wielkimi płatami- często zmrożonymi) i stwarza to zagrożenie dla samochodu, a przede wszystkim dla ludzi. Czy dobrym pomysłem jest montaż na dachu płotków przeciwśnieżnych? Czy to rozwiązanie Pana zdaniem sprawdzi się, czy tylko obciąży niepotrzebnie dach? Konstrukcja dachu budowana okokło 20 lat temu, wydaje się jednak bardzo solidna.

Jak najbardziej zalecamy montaż barier przeciwśniegowych - takie rozwiązanie powinno wyeliminować problem. Jest to powszechnie stosowany sposób i nie obawialibyśmy się tu zbytniego obciążenia konstrukcji śniegiem (będzie on powoli topniał na barierach).

 

Innym rozwiązaniem są śniegochwyty - jednak bariery są znacznie skuteczniejsze. Oba produkty znajdują się w naszej ofercie do wglądu na stronie internetowej www.pruszynski.com.pl