Wrzosy na balkon i taras - jesienna aranżacja z wrzosami w roli głównej. ZDJĘCIA

2019-09-09 8:27 Opracowanie: redakcja serwisu

Wrzosy znakomicie nadają się do jesiennej aranżacji balkonu czy tarasu. W sprzedaży dostępnych jest wiele odmian wrzosów, różniących się między innymi kolorem kwiatów - z nich możemy stworzyć piękne jesienne dekoracje na balkon czy taras. Zobacz zdjęcia łatwych do przygotowania jesiennych dekoracji z wrzosami w roli głównej.

Wrzosy to jeden z roślinnych symboli jesieni. Już pod koniec lata w kwiaciarniach, sklepach i centrach ogrodniczych oraz na rozmaitych targowiskach wybór wrzosów jest ogromny. Możemy przebierać w odmianach o różnych kolorach kwiatów: od białego przez leciutko liliowy, fioletowy w różnych odcieniach po mocno czerwony, a nawet bordowy. Do wyboru mamy także rośliny w różnej wielkości: od naprawdę niewielkich po okazałe kępy. Odpowiednio dobierając i łącząc ze sobą różne odmiany wrzosów, możemy stworzyć niezwykle atrakcyjną jesienną dekorację na balkon czy taras. Obok wrzosów do jesiennej aranżacji balkonu bądź tarasu możemy wykorzystać  inne rośliny kwitnące o tej porze roku, takie jak rozchodniki, astry, chryzantemy

Jesienne dekoracje z wrzosów na balkon i taras

Wrzosy sprzedawane są najczęściej w plastikowych doniczkach, w niewielkiej ilości ziemi. Pamiętajmy, aby tworząc dekorację z wrzosami przesadzić rośliny do nowego podłoża (ważne by miało odpowiedni, czyli kwaśny, odczyn - najlepiej kupić gotowe podłoże dla roślin wrzosowatych). Po posadzeniu koniecznie podlejmy rośliny, aby nowe podłoże nabrało odpowiedniej wilgotności.
Jesienne dekoracje z wrzosów możemy stworzyć w rozmaitych pojemnikach. Znakomicie do tego celu nadają się różne wiklinowe kosze, koszyki czy skrzynki - wrzosy doskonale sie w nich prezentują. Ale z powodzeniem możemy sadzić te jesienne krzewinki także do większych donic plastikowych, ceramicznych czy nawet kamiennych. Wszystko zależy od naszych inwencji, charakteru aranżacji i wielkości naszego balkonu czy tarasu.

>>Zobacz też: Balkon jesienią: jesienna aranżacja balkonu. ZDJĘCIA

Wrzosy w jesiennych dekoracjach można łączyć z innymi roślinami kwitnącymi jesienią, ale również z roślinami o ozdobnych liściach, takich jak starce, bluszcz czy kocanki.
Zobacz, jakie wdzięczne jesienne kompozycje można wyczarować z wrzosów - ZDJĘCIA jesiennych aranżacji z wrzosów.

Jak pielęgnować wrzosy na balkonie i tarasie

Aby wrzosy były prawdziwą dekoracją naszego balkonu bądź tarasu, trzeba odpowiednio pielęgnować. Po pierwsze pamiętajmy o ich regularnym podlewaniu - ziemia w pojemnikach, w których rosną wrzosy nigdy nie może być sucha. a to dlatego, że wrzosy mają płytki system korzeniowy i wyjątkowo źle znoszą przesuszanie. Z drugiej strony podłoże nie może być nadmiernie mokre, bo to może prowadzić do zagniwania korzeni, a w rezultacie do zaschnięcia rośliny.
Wrzosów uprawianych w pojemnikach nie trzeba nawozić.

>>Przeczytaj też: Cięcie wrzosów: kiedy przycinać wrzosy, a kiedy nie należy tego robić

 Późną jesienią wrzosy z balkonu czy tarasu najlepiej posadzić do ogrodu i okryć stroiszem. Jeśli jednak chcemy pozostawić je na balkonie do przyszłego roku, trzeba koniecznie odpowiednio zabezpieczyć rośliny przed mrozem. W tym celu pojemniki z wrzosami wstawiamy do kartonowego pudełka, którego dno i boki okładamy styropianem bądź słomą, a z wierzchu okrywamy agrowłókniną. Zimą rośliny podlewa się tylko wtedy, gdy temperatura utrzymuje się przez dłuższy czas powyżej 0 st. C.

Zobacz film: Wrzosy w doniczkach na balkon

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE