Wiosenne porządki na balkonie. Jak przygotować balkon do nowego sezonu

2017-03-29 10:08

Czas na wiosenne porządki na balkonie! Słońce świeci coraz mocniej, a dni są coraz dłuższe. To znak, że idzie wiosna! Pora zrobić porządki na balkonie i przygotować go do nowego sezonu. Wiosenne porządki na balkonie: jakie prace trzeba wykonać po zimie.

Dobrze urządzony i zadbany balkon pełen kwitnącej roślinności, to marzenie wielu osób. Aby ukwiecony balkon cieszył nasze oczy w sezonie, trzeba go uporządkować po zimie. Podpowiadamy, od czego zacząć i jakie prace należy wykonać na balkonie w ramach wiosennych porządków.

>>Przeczytaj też: Wiosenne porządki w ogrodzie

Wiosenne porządki na balkonie – krok po kroku

  1. Przeglądamy i wynosimy z balkonu wszystkie przedmioty, które przechowywaliśmy na nim zimą. Na balkonie pozostawiamy jedynie te rzeczy, które mogą nam się przydać w nowym sezonie (np. doniczki, pojemniki, kratki). Wszystkie zniszczone przedmioty wyrzucamy!
  2. Reperujemy i czyścimy balustradę balkonu, parapety i podłogę. Jeśli balustrada wymaga malowania, dokładnie usuwamy przedtem starą farbę. Jeśli podłoga wymaga naprawy (np. podczas zimowych miesięcy popękały płytki ceramiczne i konieczna jest ich wymiana), to wykonujemy ją przed wniesieniem nowych roślin. Na koniec myjemy podłogę wodą z preparatem skutecznie usuwającym zabrudzenia.
  3. Wyrzucamy ziemię z donic i skrzynek balkonowych, w których w ubiegłym sezonie rosły rośliny – podłoże to nie nadaje się do ponownego użycia!
  4. Wszystkie pojemniki, które chcemy użyć w nadchodzącym sezonie myjemy woda z detergentem, dokładnie płuczemy i suszymy.
  5. Czyścimy meble, które planujemy wystawić na balkon.
  6. Wybieramy rośliny, które chcemy posadzić na balkonie – od nas zależy, jak zaaranżujemy balkon w tym roku. Planujemy rozmieszczenie roślin na balkonie.

  >>Przeczytaj też: Aranżacja balkonu: jak wybierać rośliny balkonowe

  • 7. Sporządzamy listę i kupujemy potrzebne produkty, np. nowe donice, skrzynki balkonowe, wiszące pojemniki, kratki czy bambusowe podpory, które służyć będą do przymocowania pnączy.

  >>Przeczytaj też: Aranżacja balkonu: jak wybierać pojemniki do roślin balkonowych

  • 8. Kupujemy odpowiednie podłoża dla wybranych roślin.
  • 9. Sadzimy rośliny zgodnie z zasadami sadzenia roślin w pojemnikach.

  >>Przeczytaj też: Jak prawidłowo sadzić kwiaty balkonowe w pojemnikach

  • 10. Cieszymy się z relaksu na pięknie urządzonym balkonie!

  Zobacz film: Jak stworzyć ogród na balkonie

  Czy artykuł był przydatny?
  Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
  Nasi Partnerzy polecają

  Materiał Partnerski

  Materiał sponsorowany

  Materiał Partnerski

  Materiał sponsorowany

  Podziel się opinią
  Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE