Wianek adwentowy na stół - jak zrobić krok po kroku? Jaki powinien być wieniec adwentowy? Propozycje florystów
Świece i poinsecje (znane również jako gwiazdy betlejemskie) to zgrany duet, który tworzy niezwykły nastrój w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. To jednocześnie doskonałe elementy adwentowego wianka na stół - pięknie prezentują się zestawione razem.
Autor: Stars for Europe, kampania unijna Stars Unite Europe
Poinsecje doskonale prezentują się w połączeniu ze świecami - są więc świetnymi kwiatami do adwentowych wieńców
Niezależnie czy szukasz modnych, uniwersalnych, wystrzałowych czy spektakularnych wieńców adwentowych, z pewnością znajdziesz coś dla siebie wśród propozycji florystów na 2023 rok. W każdym z nich znajdziesz gwiazdę betlejemską.
Spis treści
- Niekonwencjonalny wianek adwentowy w słoiku
- Wieniec adwentowy z miniaturowym krajobrazem
- Wieniec adwentowy z lewitującymi poinsecjami w kokedamach
- Jak zrobić wieniec adwentowy z lewitującymi poinsecjami krok po kroku
- Zamiast adwentowego wieńca kalendarzowe świece
- Mistrzowski wieniec adwentowy prosto z kwiaciarni
- Galeria zdjęć: Wieńce adwentowe - propozycje florystów
Niekonwencjonalny wianek adwentowy w słoiku
Nie masz ochoty na klasyczny wieniec adwentowy? Ta aranżacja świec i poinsecji w identycznych, dekoracyjnych, szklanych słoikach stanowi piękną alternatywę i może być wielokrotnie przearanżowana.
Świece zostały umieszczone w kawałku gliny i wstawione do słoików pokrytych mchem a poinsecje posadzone bezpośrednio w słoikach.
Wskazówka: podczas podlewania roślin należy uważać, aby nie zalać wodą korzeni.
Przeczytaj też:
- Nie kupuj gwiazdy betlejemskiej w mróz, bo nie dowieziesz jej do domu. Szybki poradnik zakupu poinsecji
- Euphorbia pulcherrima, czyli gwiazda betlejemska - 5 kroków do tego, by długo cieszyć się jej urokiem
Wieniec adwentowy z miniaturowym krajobrazem
Ten adwentowy projekt w dużym wazonie łączy w sobie elementy klasycznego wieńca adwentowego z zaczarowanym, miniaturowym krajobrazem.
Mini poinsecje, szyszki sosnowe, mech i figurka jelenia tworzą bajkową scenerię w wazonie, w którym sznur światełek dodaje im blasku. Sosnowe gałązki wypełniają przestrzeń wazonu od dna aż do krawędzi. Kawałki gałęzi zostały przymocowane i są podstawą dla smukłych, białych świec w srebrnych świecznikach.
Wieniec adwentowy z lewitującymi poinsecjami w kokedamach
Kokedamy są bardzo modne. Te efektowne kule roślinne pojawiają się w magazynach wnętrzarskich, na blogach oraz sklepowych ekspozycjach. Propozycja florystów to fantazyjny wieniec, który wyróżnia się nie tylko brakiem czwartej świecy, ale przede wszystkim lewitującymi kulami z mchu z intensywnie czerwonymi poinsecjami. Ta niezwykła aranżacja jest łatwa do wykonania w zaledwie kilku krokach.
Potrzebne materiały: plaster drewna, czerwone, miniaturowe poinsecje, mech, złoty drut rzemieślniczy, trzy świeczniki na szpikulcach, trzy świece stożkowe, cienkie, drewniane patyczki, gałązka sosny, akumulatorowa wiertarko-wkrętarka i sekator. Wskazówka: liczba poinsecji zależy od wielkości kawałka drewna.
Jak zrobić wieniec adwentowy z lewitującymi poinsecjami krok po kroku
Jak zrobić krok po kroku ten niekonwencjonalny adwentowy wianek zobacz w galerii zdjęć ⇓⇓⇓
Autor: Stars for Europe, kampania unijna Stars Unite Europe
Ta kompozycja wyróżnia się nie tylko brakiem czwartej świecy, ale przede wszystkim lewitującymi kulami z mchu z intensywnie czerwonymi poinsecjami
Zamiast adwentowego wieńca kalendarzowe świece
Świece kalendarzowe są powszechnie używane w krajach skandynawskich. Oznaczone cyframi od 1 do 24 lub od 1 do 4, wypalają się po trochu każdego dnia podczas adwentu, aż w Wigilię pozostaje tylko ogarek. Gdy brakuje miejsca, aranżacja ze świecą kalendarzową jest alternatywą dla klasycznego wieńca adwentowego.
Podstawę pierwszej adwentowej aranżacji w odcieniach złota i ziemi stanowi dekoracyjny półmisek na nóżce. Morelowa, miniaturowa poinsecja tworzy uroczy kontrast kolorystyczny i wraz ze świecą przyciąga uwagę. Owinięcie bryły korzeniowej poinsecji mchem wygląda pięknie i nawadnia poinsecję, ponieważ mech magazynuje dużo wilgoci.
W drugiej aranżacji świeca kalendarzowa jest umieszczona w wazonie urnowym wypełnionym gąbką florystyczną. Wokół świecy znajdują się cięte poinsecje i suszone łodygi kwiatów. Cięte poinsecje przetrwają do dwóch tygodni w nasączonej gąbce, jeśli natychmiast po przycięciu zanurzy się je na kilka sekund w gorącej wodzie (około 60°C), a następnie w zimnej wodzie.
Przeczytaj też:
Mistrzowski wieniec adwentowy prosto z kwiaciarni
Ten artystyczny wieniec adwentowy umiejętnie wypełnia lukę między tradycją a nowoczesnością.
Wśród elementów dekoracyjnych nie znajdziemy w nim gałązek sosny, za to nacieszymy się urokiem suszonych kwiatów i ciętych, czerwonych poinsecji.
Nie jest on łatwy do samodzielnego wykonania, dlatego jeśli chciałbyś taki mieć, zgłoś się i zamów go z wyprzedzeniem w dobrej kwiaciarni.
Przeczytaj też:
- Jak podlewać gwiazdę betlejemską - sprawdź to, bo błędy w tym temacie przyniosą przykre konsekwencje
Galeria zdjęć: Wieńce adwentowe - propozycje florystów
Źródło zdjęć: Szkoła Florystyczna Małgorzaty Niskiej, www.florystyka.com
Autor: Szkoła Florystyczna Małgorzaty Niskiej
Wieniec adwentowy - Szkoła Florystyczna Małgorzaty Niskiej, www.florystyka.com