Dlaczego warto mieć w domu rośliny doniczkowe

2013-01-18 9:30 Opracowanie: redakcja serwisu

Rośliny doniczkowe, którymi ozdabiamy nasze mieszkania, nie tylko je dekorują, ale także wpływają korzystnie na nasze samopoczucie. Dlatego warto mieć w domu kwiaty doniczkowe.

Rośliny doniczkowe, które stoją w naszych mieszkaniach, są nie tylko znakomitym dopełnieniem aranżacji wnętrz, ale również korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Rośliny doniczkowe, i te małe, i te dużych rozmiarów, poprawiają wygląd każdego pomieszczenia. Oferta kwiatów doniczkowych jest tak duży, że do każdego rodzaju wnętrza uda się dobrać pasujące gatunki roślin pokojowych. A dodatkową zaletą roślin doniczkowych jest ich korzystny wpływ na nasze samopoczucie.

Korzyści z roślin doniczkowych

Rośliny zielone fotosyntetyzują. W procesie tym zużywając dwutlenek węgla rośliny wydalają tlen, niezbędny nam do życia. Dzięki obecności roślin doniczkowych w domach, ilość tlenu w ciągu dnia zwiększa się, a ilość dwutlenku węgla zmniejsza.
Niektóre rośliny pokojowe maja zdolność pochłaniania rozmaitych szkodliwych substancji chemicznych, wydobywających się na przykład z tworzyw sztucznych, mebli, wykładzin, farb, lakierów, klejów. Są też takie rośliny, które pochłaniają dym papierosowy. Jeśli postawimy w domu właśnie takie rośliny, będziemy wdychać mniej szkodliwych związków, a to na pewno wpłynie korzystnie na nasze zdrowie.
Rośliny doniczkowe ustawione w pomieszczeniach podnoszą w nich wilgotność powietrza – im w pomieszczeniu jest cieplej i bardziej sucho, tym rośliny wydalają więcej pary wodnej (mocniej transpirują), co powoduje, że wilgotność powietrza w pomieszczeniu zwiększa się.
Mieszkanie, w którym są rośliny doniczkowe – zarówno te o ozdobnych liściach, jak i rośliny kwitnące – staje się atrakcyjniejsze. Rośliny są znakomitym dopełnieniem aranżacji wnętrza, a dodatkowo przebywanie w pomieszczeniu, gdzie znajdują się kwiaty doniczkowe wpływa na nas relaksująco.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE