Żółkną pączki storczyka [Porada eksperta]

2013-01-10 13:33

Dostałam w prezencie storczyka, nie znam się na uprawie tej rośliny, ale zaczęła wypuszczać pączki. Byłam zadowolona, że robię wszystko tak jak trzeba, ale niestety w pewnym momencie pączki żółkną i odpadają. Nie wiem co robić?

Grażyna Siemińska
Radzi: Grażyna Siemińska

Od lat jej życiem rządzą storczyki i ich fotografowanie. W niewielkim mieszkaniu zgromadziła już ponad 700 gatunków. Nie ma już miejsca na kolejne, te obecne rozrastają się, a i tak nie potrafi się oprzeć kolejnym okazom. To rośliny wymagające sporo wiedzy o ich naturalnych siedliskach i nieco innego podejścia do uprawy kwiatów.

Skoro to pierwszy storczyk i nawet nie wiem jaki to rodzaj, to trzeba trochę poczytać o ich uprawie. Storczyki wymagają innego podejścia niż większość uprawianych w domu roślin. Proszę zapoznać się z Poradnikiem dla Początkujących: http://www.orchidarium.pl/rodzaje/index.html. Znajdują się tam przykładowe zdjęcia, po których można rozpoznać rodzaj oraz najważniejsze zasady ich pielęgnacji. Przyczyną opadania pąków często jest za niska wilgotność otoczenia i za niski poziom światła o tej porze roku.

Inne porady tego eksperta

Nasi Partnerzy polecają