Pompa ciepła Haier. Korzyści przez cały rok

2020-12-16 10:29 Materiał sponsorowany
Pompa ciepła Haier
Autor: Haier

Pompy ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne rozwiązanie, jakie możemy wybrać do ogrzewania budynków i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła czerpią energię z natury i nie emitują zanieczyszczeń do atmosfery, a w dodatku ich koszty eksploatacyjne są bardzo niskie. Istnieje wiele typów pomp ciepła, których cechami wyróżniającymi są źródła pozyskania energii: woda, grunt i powietrze.

Pompa ciepła: powietrzna czy gruntowa?

Na rynku producenci oferują różnego rodzaju rozwiązania grzewcze: kotły gazowe, olejowe, piece na paliwo stałe, tj. pellet czy ekogroszek i najbardziej ekologiczne jak pompy ciepła, które uważane są za technologię przyszłości. Różnorodność pomp ciepła sprawia, że trudno jest zdecydować o wyborze tej najskuteczniejszej i odpowiedniej dla naszego budynku. Najpopularniejsze z pomp ciepła to te czerpiące energię z dolnego źródła (gruntowe) i z powietrza (powietrze/woda). Funkcjonalność wszystkich typów jest porównywalna. Pompy dostarczą ciepło do naszego domu, mogą grzać wodę użytkową bądź chłodzić. Różnic należy się doszukiwać w budowie i sposobie działania. Bardziej wymagająca w montażu jest gruntowa pompa ciepła, która wymaga stworzenia odwiertów pionowych bądź wykopów poziomych. Wykopy mogą być wykonane tylko na odpowiednio dużej powierzchni działki. Pompy ciepła powietrze/woda nie mają takich wymagań, ponieważ jedyne czego potrzebują to wygospodarowanie miejsca w ogrodzie, na balkonie bądź ścianie zewnętrznej budynku na umieszczenie agregatu. Istotną kwestią poza brakiem możliwości montażu, w przypadku pomp ciepła gruntowych są koszty związane z przygotowaniem źródła – odwierty, czy praca koparki. Porównując koszty inwestycyjne, powietrzna pompa ciepła zdecydowanie będzie najtańszym rozwiązaniem, jej cena z montażem potrafi być ponad dwukrotnie niższa od ceny gruntowej pompy ciepła. Pompy ciepła powietrze/woda uznawane są za najbardziej sprzyjające montażowi, ponieważ zainstalujemy je praktycznie wszędzie, nie zważając na warunki.

Pompy ciepła Haier
Autor: HAIER

Jak działa pompa ciepła powietrze-woda?

Pompy ciepła powietrze/woda pozyskują energię z atmosfery, a więc z niewyczerpalnego i zawsze dostępnego źródła. Energia cieplna pobierana jest przez wymiennik z powietrza na zewnątrz i przekazywana do obiegu grzewczego. Proces odbierania i przekazywania energii cieplnej możliwy jest dzięki wymianie ciepła i zmianie stanów skupienia czynnika chłodniczego. Temperatura czynnika w gazie jest na tyle duża, że jest w stanie ogrzewać wodę w obiegu grzewczym.

Pompy ciepła Haier
Autor: HAIER

Pompa ciepła: Split czy Monoblok?

Wyróżniamy dwa modele powietrznych pomp ciepła, które cechuje odrębna budowa i sposób montażu. Pompy ciepła Split składają się z dwóch jednostek połączonych ze sobą przewodami z czynnikiem chłodniczym. Z kolei w pompie ciepła typu Monoblok cały układ chłodniczy zawarty jest w jednym urządzeniu, instalowanym na zewnątrz budynku. Zaletą tego drugiego rozwiązania jest brak problemów ze szczelnością układu i łatwiejszy montaż niewymagający uprawnień f-gaz. W pompie ciepła Split nie trzeba z kolei martwić się o zamarznięcie wody w wymienniku, ponieważ instalacja hydrauliczna znajduje się wewnątrz budynku. Kompleksowa budowa pompy monoblok nie wymaga stworzenia specjalnego miejsca w domu dla zainstalowania jednostki wewnętrznej.

Pompa ciepła Haier Monoblok – idealne rozwiązanie dla domu

Haier jest producentem, który inwestuje w nowoczesne technologie. Pompy ciepła idealnie wpisują się w politykę Haier, dotyczącą zmniejszenia zanieczyszczeń w powietrzu i generowania zdrowej energii. Pompa ciepła tej marki, która pojawiła się na rynku na początku roku 2019, zyskała ogromną popularność wśród użytkowników i instalatorów w Polsce, dzięki swojej funkcjonalności i konkurencyjnej cenie. Pompy ciepła Monoblok Haier to urządzenia o wysokiej sprawności działania, które są idealnym rozwiązaniem dla kompleksowego dostarczania ciepła w domach jednorodzinnych. Jedną z opcji pomp ciepła Haier jest wyposażenie w zawór trójdrożny, który daje możliwość zasilenia dwóch różnych odbiorników. Czynnikiem przemawiającym za pompą ciepła Haier jest posiadanie innego z zaworów – czterodrogowego, dzięki któremu możliwa jest zmiana roli pomiędzy parownikiem a skraplaczem. Tym samym pompa ciepła Haier przynosi korzyści przez cały rok, zapewniając ogrzewanie domu, ciepłą wodę użytkową i chłodzenie w okresie letnim.

Pompy ciepła Haier
Autor: HAIER

Instalacja grzewcza i pompa ciepła: grzejniki, podłogówka czy klimakonwektory?

Haier Monoblok to pompa ciepła, która będzie bardzo dobrym wyborem zarówno w przypadku wymiany systemu ogrzewania w istniejącym budynku, jak i instalacji w nowopowstałym domu.  Pompa Haier współpracuje z różnymi odbiornikami ciepła: grzejnikami, ogrzewaniem podłogowym, czy klimakonwektorami, co pozwala dostosować metodę dostarczania ciepła do preferencji użytkownika bądź w przypadku zmiany ogrzewania, nie wymusza wymiany odbiorników.

Pompa ciepła Haier – korzyści

Haier sprzyja ekologii i w swoich rozwiązaniach stosuje najbardziej efektywny i najmniej szkodliwy dla środowiska czynnik chłodniczy R32. Sprężarka DC Inverter i wykorzystane materiały wygłuszające obniżają poziom głośności pompy ciepła Haier. Zastosowanie wielu funkcji przyczynia się do uzyskania komfortu użytkowania. Inteligentna technologia przeciw zamarzaniu automatycznie ocenia różnicę temperatury w celu zapewnienia odpowiedniej temperatury wody oraz czynnika w układzie, co chroni system przez zamarzaniem. Wyróżnia się precyzją nastawy temperatury i błyskawicznym trybem nagrzewania pomieszczeń. Pompy monoblok Haier dostępne są w trzech wydajnościach, a więc pozwala to dobrać odpowiednią moc urządzenia do powierzchni budynku: 8 kW, 11 kW i 16 kW.

Pompa ciepła Haier wyróżnia się wysoką klasą efektywności energetycznej A++/A+ i spełnia wymogi programu Czyste Powietrze. Dofinansowanie maksymalne, jakie zapewnia rząd dla zakupu, wynosi 18 000 zł dla pompy ciepła Haier Monoblok. Dodatkowo można otrzymać dotację na montaż i osprzęt. Więcej informacji o możliwości uzyskania dotacji znajdziesz tutaj.

Gdzie kupić pompę ciepła Haier?

Pompy ciepła Haier można zakupić na terenie całej Polski, a wyszukanie autoryzowanego instalatora tych urządzeń ułatwia wyszukiwarka ”Gdzie kupić” dostępna na stronie internetowej.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE