Ciepło z natury. Postaw na pompę ciepła

2020-12-11 10:44 Materiał sponsorowany
Pompy ciepła De Dietrich
Autor: De Dietrich Moduł wewnętrzny powietrznej pompy ciepła nie zajmuje dużo miejsca i łatwo się go montuje

Pompy ciepła to propozycja nie tylko dla tych, którzy dbają o środowisko. Ich główną zaletą jest niezależność od wahających się na rynku cen nośników energii oraz niskie koszty eksploatacyjne. To rozwiązanie przyszłości, które sprawdzi się zarówno w nowym, jak i modernizowanym domu.

Mimo że pompy ciepła zasilane są energią elektryczną, to większą część energii – nawet do 80%, czerpią ze źródeł odnawialnych. Dzięki temu redukcja kosztów ogrzewania sięga nawet 70% w porównaniu do instalacji tradycyjnych. Niskie koszty użytkowe oraz przyjazne dla środowiska działanie zachęcają, ale to nie wszystko, co pompy ciepła od marki De Dietrich mają do zaoferowania.

Pompy ciepła De Dietrich
Autor: De Dietrich Termostat pokojowy daje możliwość ustawiania programów ogrzewania i wytwarzania ciepłej wody użytkowej

Pompa ciepła Alezio M

Ta nowoczesna pompa zasilana energią elektryczną jest w pełni ekologiczna i nie emituje szkodliwych substancji. Regulacja urządzenia jest prosta, ponieważ jest ono wyposażone w intuicyjną konsolę sterowniczą, która może sama wybierać odpowiednią temperaturę. Jest to pompa ciepła powietrze-woda typu monoblok. Składa się z jednostki zewnętrznej i modułu wewnętrznego. Montaż urządzenia jest prosty, gdyż nie wymaga specjalnych uprawnień F-gazowych. Alezio M sprawdzi się zarówno zimą – do grzania, jak i latem – do chłodzenia. Urządzenie spełnia wymagania programów Prosument" i " Czyste powietrze", w ramach których można uzyskać dotacje na jego zakup.

Pompy ciepła De Dietrich
Autor: De Dietrich Coraz więcej osób chętnie korzysta z możliwości zdalnego kontrolowania pracy instalacji

Termostat pokojowy Smart TC°

Zastosowanie każdej automatyki przynosi korzyści. Dlatego warto zainwestować w termostat pokojowy do sterowania źródłem ciepła. Termostat pokojowy Smart TC° marki De Dietrich pozwala na sterowanie instalacją powietrznej pompy ciepła Alezio M oraz Alezio M V200. Zapewnia łączność z domową siecią wi-fi i zdalną kontrolę pracy instalacji za pomocą smartfona lub tabletu. Oprócz wielu możliwości sterowania wyróżnia się atrakcyjną stylistyką. Urządzenie docenią też nieco starsi użytkownicy, a to za sprawą łatwiejszego zarządzania ustawieniami, ponieważ termostat wyposażono w pomoc ułatwiającą programowanie. Termostat Smart TC° oraz przeznaczona do niego aplikacja komunikują się z instalacją za pomocą systemu OpenTherm w celu zdalnego sterowania ogrzewaniem i produkcją ciepłej wody za pośrednictwem internetu. Może też działać bez połączenia z nim jako konwencjonalny programowalny termostat.  

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE