Możliwości domowej automatyki. Dom inteligentny to dom komfortowy

2018-05-21 12:14 Radosław Murat
Fakro smartHome
Autor: FAKRO

Domowa automatyka to nie tylko rozwiązania poprawiające ekonomiczność budynku. Wiele rozwiązań może po prostu przyczynić się do podwyższenia naszej wygody i komfortu.

Inteligentny dom zapewnia wygodę

Na zamontowanie systemu sterującego decydujemy się zwykle po to, by zapewnić sobie maksimum wygody. Korzystając z panelu sterującego lub smartfona, możemy z jednego miejsca otwierać i zamykać okna połaciowe, zasuwać albo rozsuwać rolety bądź markizy, poruszać lamelkami żaluzji. Rozsiane po domu czujniki będą śledzić każdy nasz krok i włączać światło wszędzie tam, gdzie się pojawimy. Oświetleniu może towarzyszyć ulubiona muzyka, jeśli zainwestujemy w żarówki z głośnikami łączącymi się za pośrednictwem Bluetooth z bazą nagrań w naszym telefonie.

Abyśmy nie musieli obsługiwać grzejników, one same – dzięki siłownikom zaworów – dobiorą wartość temperatury do pory dnia i ogrzeją na przykład łazienkę albo sypialnię, zanim się tam udamy. Zimą podniosą temperaturę przed naszą pobudką.

Czujniki zmierzchu zajmą się oświetleniem posesji. O zmroku dadzą sygnał do uruchomienia lamp ogrodowych, o świcie samoczynnie je wyłączą.

Aplikacja pozwali też na zaprogramowanie pewnych sekwencji działań lub umożliwi skorzystanie z gotowych „firmowych” scenariuszy.

Na przykład w programie „dzień powszedni” system wyłączy standardowe funkcje domu, gdy tylko go opuścimy. Potem dzięki nawigacji GPS „namierzy nas”, gdy będziemy zbliżać się do niego ponownie i zawczasu uruchomi ogrzewanie albo klimatyzację, przewietrzy wnętrza, jeśli będzie trzeba – oświetli posesję, odblokuje dostęp na teren, a w końcu sam otworzy bramę wjazdową i garażową.

Sprawdź też:

WIDEO: Inteligentny budynek. LiLi- wracam do domu!!!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Inteligentne gadżety podwyższające komfort

Wzbogacają system inteligentnego domu, czyniąc go efektywniejszym.

1. Elektroniczny wizjer. Jeśli do domu wchodzi się wprost z ulicy, doskonale zastąpi wideodomofon. Obraz sprzed drzwi wyświetli na ekranie smartfona lub tabletu.

2. Czujnik wiatru. Jest idealnym elektronicznym dodatkiem do markizy tarasowej. Nie dopuści do tego, by porywisty wiatr wyrwał ją ze ściany lub porwał jej tkaninę. Gdy podmuchy przekroczą dopuszczalną siłę, system zarządzi automatyczne zwinięcie markizy.

3. Czujnik wilgotności gleby. Zaalarmuje centralę sterującą, kiedy przydomowe rośliny będą miały zbyt sucho. W rezultacie centrala uruchomi zraszacze.

4. Zdalnie obsługiwany piekarnik. Można go uruchomić, już będąc w drodze do domu. Zacznie się nagrzewać, a gdy dojedziemy, będzie miał idealną temperaturę, aby wstawić danie do upieczenia. Wbudowana elektroniczna książka kucharska zaproponuje ciekawe menu.

Sprawdź też:

Warto wiedzieć

Autor: FAKRO

FAKRO smartHome zapewnia nam komfort i wygodę. Dzięki integracji urządzeń sterowanych elektrycznie w codziennym życiu umożliwia łatwiejsze funkcjonowanie. Jest również strażnikiem bezpieczeństwa i gwarancją oszczędności zarówno czasu jak i energii.

Inteligentne domy podnoszą komfort i bezpieczeństwo mieszkania ludzi na całym świecie.

Zastosowanie stolarki otworowej FAKRO daje najwyższą jakość oraz niesamowity efekt wizualny, a zintegrowanie jej w systemie smartHome tworzy Twój wymarzony dom.

Czytaj więcej o FAKRO smartHome >>

Dom z widokiem
Okno balkonowe FGH-V Galeria Fakro

Autor: FAKRO

Okno balkonowe FGH-V Galeria

W akcji Dom z widokiem prezentujemy nowoczesną stolarkę: okna dachowe i pionowe FAKRO. Przeczytaj nasz poradnik - 6 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem okien! Dowiedz się, jakie produkty wybrać, aby poddasze było jasne, ciepłe i ciche. Na co zwrócić uwagę, kupując duże modne przeszklenia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE