Panele fotowoltaiczne z IKEA - darmowa energia słoneczna dla domu

2018-04-16 9:09 Materiał sponsorowany
Panele fotowoltaiczne IKEA
Autor: IKEA Promienie słoneczne padają na ogniwa fotowoltaiczne i zostają zamienione na prąd stały, a następnie na prąd przemienny, który trafia do gniazdka w Twoim domu. A jeśli instalacja wyprodukuje więcej prądu niż zużywasz w danej chwili, nadmiar trafi do sieci i wciąż będzie dla Ciebie dostępny w dowolnym momencie.

Oszczędzaj na rachunkach za prąd, zamień słońce w energię z IKEA! Wystarczy zainstalować panele fotowoltaiczne z IKEA, które zaczną pobierać energię słoneczną i przetwarzać ją na prąd. Ile trzeba zainwestować i ile można zaoszczędzić? Poznaj zalety instalacji fotowoltaicznej.

Panele fotowoltaiczne, nazywane też modułami, to połączone ze sobą fotoogniwa, w których energia promieniowania słonecznego zmienia się w energię elektryczną.

Fotowoltaika: inwestycja na długie lata. Dlaczego warto?

Potraktuj zakup instalacji fotowoltaicznej jako inwestycję, która zwróci się w przyszłości. Inwestujesz raz, bo za jej eksploatację już się nie płaci. Fotowoltaika to stabilne i przewidywalne koszty energii elektrycznej przez co najmniej 25 lat, które obejmuje gwarancja producenta na wydajność modułów fotowoltaicznych! Czysta energia z fotowoltaiki to nie tylko oszczędności na długie lata, ale także zdrowsze życie w czystszym środowisku naturalnym.

Ceny energii elektrycznej rosną, a Ty możesz produkować ją sam. Zwrot takiej inwestycji jest szybszy, niż kilka lat temu. Jej głównym zyskiem są zminimalizowane koszty produkcji - korzystasz ze swojej energii, a nie z tej zakupionej u dystrybutora. Opłacalność instalacji gwarantuje przede wszystkim stosunek ceny energii kupionej z sieci do tej wyprodukowanej w "zielony" sposób, a jest to w warunkach polskich dwukrotność na korzyść fotowoltaiki. Pozwoli to wygenerować na przestrzeni lat duże zyski.

Ponieważ ceny energii elektrycznej rosną, to inwestowanie w odnawialne źródła energii stało się bardzo opłacalne. W przypadku polskich gospodarstw domowych ceny energii elektrycznej wzrosły o 50% w ciągu 15 lat, a koszt pozyskiwania energii ze słońca spadł w dużym tempie, bo aż o 80% w przeciągu 8 lat.

Jak korzystać z nadwyżek pozyskanej ze słońca energii?

Skrócenie okresu zwrotu nakładów na zakup paneli fotowoltaicznych osiąga się dzięki gromadzeniu nadwyżek dostarczanej przez nie energii. Funkcjonuje rozliczenie roczne. Dzięki temu nadwyżkę energii, której nie zużyjesz od razu (np. latem lub w południe, kiedy przebywasz poza domem), możesz wprowadzić do sieci dystrybucyjnej i odebrać 80% tej energii w przeciągu roku, bez dodatkowych opłat.

Montaż paneli fotowoltaicznych IKEA
Autor: IKEA Przy montażu instalacji fotowoltaicznej niezbędne są poprawne wyliczenia i doświadczenie ekip montujących panele

Korzystając z odnawialnych źródeł energii w swoim domu, z konsumenta stajesz się prosumentem, czyli jednocześnie produkujesz i konsumujesz energię elektryczną.

Program IKEA. Energia Słoneczna dla Domu

Program IKEA. Energia Słoneczna dla Domu, realizowany we współpracy z GEO Solar, to możliwość wytwarzania czystej energii i generowania jednoczesnych oszczędności dla siebie i swojego domu. Program jest prosty, przejrzysty i bezpieczny. Wybierając go, otrzymujemy gwarancję na 15 lat. System fotowoltaiczny jest łatwy w obsłudze, nie musimy samodzielnie monitorować, ani obliczać ilości pozyskiwanej ze słońca energii. Wszystko działa automatycznie. Firma GEO Solar, która jest stroną umowy z klientem na instalację fotowoltaiczną z IKEA, odpowiada za sprzedaż, dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej. W ramach oferty otrzymamy: indywidualną wycenę, załatwienie wymaganych formalności z zakładem energetycznym, monitoring instalacji oraz serwis gwarancyjny.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, klienci IKEA mogą żyć w swoich domach w bardziej zrównoważony sposób. Kluczowe elementy programu to:

  • Rozwiązanie „pod klucz” - kompleksowa usługa od konsultacji, finansowania, przez sprzedaż, montaż i monitoring instalacji - we współpracy ze sprawdzonym partnerem, GEO Solar.
  • Gwarancja produkcji energii elektrycznej do 80% wartości kWh prognozowanych w ofercie GEO Solar.
  • Długie gwarancje producentów na poszczególne elementy systemowe oraz gwarancja GEO Solar na wykonanie kompletnej instalacji.
  • Wysokie bezpieczeństwo inwestycji wykonanej zgodnie z europejskimi normami IEC.
Ile energii wytowrzy instalacja fotowoltaiczna
Autor: IKEA Ilość energii, jaką wytwarza instalacja fotowoltaiczna, jest uzależniona od jej mocy nominalnej, kierunku dachu względem południa, kąta nachylenia dachu oraz lokalizacji gospodarstwa domowego. Moc nominalna to inaczej moc maksymalna z jaką dana instalacja może produkować energię elektryczną, np. panel fotowoltaiczny o mocy 280 Wp w ciągu godziny może maksymalnie wyprodukować 0,28 kWh. Średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 3,5 kW może wyprodukować około 3500 kWh w skali roku.

Jak działa system fotowoltaiczny z IKEA?

1. Instalacja fotowoltaiczna wykorzystuje technologię zmieniającą promieniowanie słońca w energię elektryczną, nawet w pochmurny dzień. Promienie słoneczne padają na ogniwa fotowoltaiczne, z których zbudowane są panele, i zostają zamienione w prąd stały.

2. Falownik przetwarza prąd stały w prąd zmienny, czyli taki, jaki znajduje się w każdym gniazdku elektrycznym.

3. Prąd wygenerowany przez twoją instalację zasila wszystkie urządzenia elektryczne w domu, od lamp, przez pralkę, po komputer i podgrzewacz wody.

4. Jeśli instalacja wyprodukuje więcej energii niż aktualnie zużywasz, nadmiar zostanie przesłany do sieci. 80% tej nadwyżki energii możesz odebrać w dogodnym momencie w danym roku, np. po zmroku lub zimą.

WIDEO: Panele fotowoltaiczne na domu pana Bogdana

Panele fotowoltaiczne na domu pana Bogdana
Jak sprawdzić koszt instalacji fotowoltaicznej z IKEA?

Jeśli chcesz sprawdzić, ile możesz zaooszczędzić montując panele fotowoltaiczne, na stronie IKEA możesz skorzystać z prostego kalkulatora. Informacje, które należy podać to:

1. Podaj powierzchnię dachu swojego domu.

2. Zaznacz, w którą stronę świata jest skierowany.

3. Podaj kąt nachylenia dachu.

4. Napisz jaki jest kształt dachu: prosty (dwuspadowy) czy złożony?

5. Zaznacz czym jest pokryty dach (rodzaj pokrycia dachowego).

6. Napisz ile płacisz, albo ile energii zużywasz.

7. I sprawdź ile zaooszczędzisz, montując panele fotowoltaiczne.

Skorzystaj z kalkulatora - darmowa i szybka wycena >>>

Partnerzy

IKEA. Energia Słoneczna dla Domu. Potrzebujesz więcej informacji? Odwiedź Strefę Energii dla Domu zlokalizowaną w najbliższym sklepie IKEA. Możesz też skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta: (22) 275 00 00 lub sprawdzić szczegóły na stronie IKEA.pl/energia

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE