Imponujące rozmiary drzwi przesuwnych MB-SKYLINE TYPE R

2022-08-01 8:29 Materiał sponsorowany
Duże przeszklenia Aluprof
Autor: Aluprof

Aluprof wprowadza do oferty kolejne nowości, tym razem w nowoczesnym systemie drzwi przesuwnych z ukrytą ramą MB-SKYLINE TYPE R. Za ultra lekkim wyglądem kryje się teraz potężna technologia.

Współczesne budownictwo często wykorzystuje ogromne przeszklenia, które nadają budynkom wielkomiejskiego i eleganckiego charakteru. Są coraz częściej i coraz chętniej stosowane zarówno w budownictwie komercyjnym, jak i mieszkaniowym. Obserwując te trendy Aluprof sukcesywnie rozwija portfolio swoich systemów przesuwnych, aby dawały architektom i użytkownikom jeszcze większą swobodę w łączeniu wnętrza domu z tarasem.

Nowoczesny system drzwi przesuwnych z ukrytą ramą MB-SKYLINE TYPE R oferuje od teraz jeszcze więcej możliwości. Choć konstrukcja dzięki wąskim kształtownikom aluminiowym wygląda niezwykle lekko, to umożliwia wykonanie 4-metrowego ruchomego skrzydła o wadze do 1200 kilogramów. Takie imponujące parametry mogą zostać osiągnięte dzięki zastosowaniu nowoczesnego ukrytego siłownika.

Duże przeszklenia Aluprof
Autor: Aluprof

Kolejną nowością w systemie MB-SKYLINE TYPE R jest symetryczny wąski słupek w konstrukcji 3-kwaterowej ze środkową częścią otwieraną (tzw. schemat G), który można stosować również dla sterowania ręcznego. Pozwala optymalnie dobrać układ i podział dużych przeszkleń z drzwiami przesuwnymi do indywidualnej aranżacji wnętrza i układu jego elementów.

Przy tak dużych gabarytach drzwi, jakie oferuje system MB-SKYLINE TYPE R bardzo ważne jest zabezpieczenie ich bezproblemowego otwierania.

„We współczesnym budownictwie bardzo często optymalizuje się projekty budynków pod względem zużycia materiałów i sztywności konstrukcji nośnych, a dostawcy wielkogabarytowej stolarki w pewnych sytuacjach muszą liczyć się z możliwości występowania ugięć stropów nad konstrukcjami okien czy drzwi. Aluprof oferuje specjalny kształtownik kompensacyjny z przegrodą termiczną, który pewnie mocuje konstrukcję do stropu, zapobiegając jego naciskowi na ościeżnicę drzwi. Pozwala to na bezpieczne i wygodne użytkowanie dużych konstrukcji przesuwnych niezależnie od warunków, w jakich funkcjonują.” - mówi Michał Marcinowski, Produkt Menadżer Aluprof.

Ogromnymi atutami systemu MB-SKYLINE TYPE R są ukryta rama i wąskie profile, które zapewniają użytkownikom panoramiczny widok. Całość sprawia wrażenie, że drzwi niemal nie stanowią bariery między budynkiem a otoczeniem. Dużą wartością dla użytkowników jest także większy i wydłużony dostęp do światła dziennego. Możliwości tego systemu dają nam niespotykaną dotąd swobodę wykorzystywania dużych, ruchomych przeszkleń w nowoczesnych budynkach, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie