Wniosek o dopłaty do ogrzewania w aplikacji mObywatel. Wyślij przez telefon wniosek o dodatek. Termin upływa 30 listopada

2022-11-28 10:18
Aplikacja mObywatel
Autor: Agnieszka Żuber W aplikacji mObywatel pojawił się wniosek o dodatek do ogrzewania - niebieska ikonka złóż wniosek

Korzystając z aplikacji mObywatel złożysz wniosek o dopłaty do ogrzewania. Zostały tylko 3 dni na składanie wniosków o dopłaty na drewno, gaz, olej, pellet. Zrób to przez telefon, najwygodniej i najszybciej! Czas na złożenie wniosku o dodatek na opał jest tylko do 30 listopada!

Kończy się czas na składanie wniosków o dopłaty do ogrzewania. Termin jest do 30 listopada. Teraz można to zrobić wygodnie przez telefon w aplikacji mObywatel. Można dostać dodatek na drewno, dodatek na olej opałowy, dodatek na pellet oraz dodatek na gaz płynny. Wniosek jest prosty do wypełnienia, a ponadto korzystając z aplikacji mObywatel mamy już część danych osobowych uzupełnionych.

Dodatek na opał przysługuje na różne źródła ciepła dla gospodarstw domowych. Mogą o niego starać się te osoby, które nie złożyły wniosku o dodatek węglowy. Przypominamy, że termin składania wniosku na dopłatę do węgla też mija 30 listopada. Dopłaty do ogrzewania są jednorazowe, nie zależą od dochodu. Warunkiem jest zgłoszenie w deklaracji CEEB głównego źródła ciepła, na które chcemy otrzymać dopłatę.

W aplikacji mObywatel złożysz wniosek na dopłatę do ogrzewania - masz czas do 30 listopada

Wiele osób korzysta z aplikacji mObywatel, którą instaluje się na telefonie. Niedawno pojawiły się w aplikacji wnioski o dopłatę do ogrzewania. Warto skorzystać z takiej możliwości. Składając wniosek w aplikacji mObywatel unikniemy wizyty w urzędzie gminy, a dzięki wykorzystaniu danych z rejestrów państwowych nie popełnimy błędu przy podawaniu danych osobowych. Aby skorzystać z usługi, potrzebujemy tylko telefonu komórkowego z dostępem do Internetu.

Jak wypełnić wniosek o dodatek do ogrzewania w mObywatel

W aplikacji mObywatel pojawiła się nowa funkcja Złóż wniosek. Do wyboru mamy do wnioski:

  • Dodatek do źródeł ciepła dla ogrzewających dom pelletem, drewnem, gazem LPG, olejem opałowym
  • Oświadczenie dotyczące zwiększenia limitu na energię elektryczną

Jeśli chcemy dostać dodatek na drewno, dodatek na gaz, czy pellet lub olej wybieramy ten pierwszy. Wypełnienie wniosku jest proste, a większość danych jest już uzupełniona.

We wniosku o dodatek do ogrzewania kluczową informacją jest adres gospodarstwa domowego, którego ma dotyczyć dodatek. Podany adres musi być zgłoszony do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Jeśli nie jest zgłoszony, zanim wypełnisz wniosek o dodatek, złóż deklarację do CEEB (link do deklaracji znajdziesz od razu we wniosku w aplikacji).

W pierwszej cześć wniosku w aplikacji mObywatel znajdują się dane osobowe wnioskodawcy, które już są uzupełnione, trzeba je tylko sprawdzić. Następnie we wniosku podajemy adres zamieszkania, dane do kontaktu, sposób w jaki chcemy otrzymać dodatek - do wyboru jest przelew na rachunek bankowy lub przekaz pocztowy. Kolejna część wniosku o dodatek do ogrzewania dotyczy danych gospodarstwa domowego (zaznaczamy czy jest jedno- czy wieloosobowe, podajemy liczbę osób - uwzględniając w tym siebie). Ostatni etap wypełniania wniosku o dodatek do ogrzewania to podanie źródła ciepła.

Jeśli potrzebujemy pomocy w wypełnieniu wniosku o dodatek do ogrzewania na wybrane źródło ciepła można zadzwonić na numer: 42 253 54 50 (w godz. 7-18) lub wysłać e-mail [email protected]

wniosek o dodatek do ogrzewania
Autor: Agnieszka Żuber Aplikacja mObywatel umozliwia składanie wniosków o dodatki energetyczne

Jaka wysokość dopłat do ogrzewania 2022?

W zależności od rodzaju źródła ciepła, przewidziano różne wysokości dopłat do ogrzewania. Zależne są one od ceny paliw. Obowiązujące dopłaty do ogrzewania, o które można się ubiegać w tym roku, to:

  • 3000 złotych - dodatek na pellet drzewny lub inny rodzaj biomasy
  • 2000 złotych - dodatek na olej opałowy
  • 1000 złotych - dodatek na drewno
  • 500 złotych - dodatek na gaz LPG

Do kiedy trzeba złożyć wniosek o dodatek do ogrzewania

Wniosek o dodatek do ogrzewania można składać do 30 listopada. Po tym terminie nie będą już rozpatrywane. Warto więc skorzystać z aplikacji w telefonie, to najprostszy i najwygodniejszy sposób na wysłanie wniosku o dopłatę do ogrzewania do swoje gminy. Pieniądze z dodatku do ogrzewania będą wypłacone do końca grudnia.

Poniżej szczegółowe wyjaśnienia dotyczące dodatków do ogrzewania: