| muratordom.pl » Kuchnia » Projekty i aranżacje » Nowoczesna biała kuchnia na 17 sposobów. Kuchnie na wysoki połysk

Nowoczesna biała kuchnia na 17 sposobów. Kuchnie na wysoki połysk

Nowoczesna biała kuchnia, szczególnie ta na wysoki połysk, ma obecnie wielu zwolenników. Czy można się temu dziwić, skoro wśród mocnych atutów kuchni na wysoki połysk jest powiększanie przestrzeni. Poza tym aranżacje nowoczesnych białych kuchni wydają się schludne i czyste. Zresztą, przekonaj się sam – obejrzyj zdjęcia białych kuchni.

Kolor biały sprawdza się zarówno w zamkniętych, jak i otwartych kuchniach. Pierwsze powiększa, drugie dyskretnie wprowadza na salony – wtapiając kuchenną zabudowę w kolorystykę ścian strefy dziennej. Poza tym każdą białą kuchnię łatwo kolorystycznie wzbogacić – wystarczy bukiet kwiatów albo półmisek z owocami...

Nowoczesna biała kuchnia: meble na wysoki połysk

Nowoczesne białe kuchnie to najczęstszy wybór w aranżacji wnętrza. Lubimy białe meble na wysoki połysk. Taka zabudowa rozjaśnia i powiększa optycznie pomieszczenie. Więc jeśli zależy nam na dodaniu oddechu, wato zastosować białe albo pastelowe meble na wysoki połysk, powierzchnie z foliowanego lub lakierowanego MDF-u albo ze szkła. Połysk wyłapuje każdy strumień światła i odbija go, dając wrażenie jaśniejszego wnętrza. W dużych przestrzeniach nowoczesnych kuchni biel może powodować wrażenie pustki, dlatego w ich przypadku warto zdecydować się na odważne dodatki - kolorowa szyba nad blatem czy drewniany blat idealnie skomponują się z białymi szafkami kuchennymi na wysoki połysk.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Jeżeli fronty szafek nowoczesnych kuchennych będą gładkie i z połyskiem, to pomieszczenie sprawi wrażenie nie tylko jasnego, ale także uporządkowanego i czystego. W małej kuchni warto stosować także przeszklone fronty (na przykład ze szkła matowego). Dobrym rozwiązaniem są także otwarte półki. Stosując wysoką zabudowę, powinniśmy zadbać, aby nie przytłoczyła ona wnętrza kuchni.

Uwaga! Białe meble z połyskiem są coraz popularniejsze w aranżacjach nowoczesnych kuchni. Są one jednak niewątpliwie trudniejsze do utrzymania w czystości, bo widać na nich każdy odcisk palca. To kłopot w przypadku szafek kuchennych bez uchwytów, które otwierają się przez naciśnięcie drzwiczek. Będą na nich wiodczne ślady rąk i taką kuchnię na wysoki połysk musimy na pewno częściej czyścić.

Wideo: Metamorfoza kuchni

Nowoczesna kuchnia połączona z salonem. Zobacz, jak wyposażyć i zaaranżować kuchnię otwartą na salon

Za sprawą mody na łączenie kuchni z salonem zacierają się różnice między tymi...

zobacz więcej
zamknij
Przeczytaj dodatkowo:
Poradnik "Urządzamy kuchnię" - mnóstwo...

Kuchnia powinna być wygodna, ułatwiać nam pracę, a jednocześnie efektownie się prezentować. Być wyposażona...

Problem z wyborem kuchenki. Gazowa czy...

Kuchenki gazowe do niedawna były najczęstszym wyborem użytkowników. Decyzje związane z urządzaniem i...

Okapy kuchenne - jak dobrać okap?

Okapy kuchenne mają usuwać z pomieszczenia zapachy i nadmiar wilgoci powstające podczas gotowania....

Kuchnia wygodna i funkcjonalna

Każdy wie, jak ważne w kuchni są przepisy. Zanim jednak przejdziemy do kulinarnych, zastosujmy się do...

Szkło do kuchni - jakie szkło nad blatem w kuchni?

Chcesz zastosować szkło nad blatem i nie wiesz jakie szkło do kuchni wybrać? Najprostszym rozwiązaniem jest...