| muratordom.pl » Kuchnia » Projekty i aranżacje » Duża kuchnia - dobry projekt i realizacja

Duża kuchnia - dobry projekt i realizacja

Duża kuchnia kojarzy się z wygodą, ergonomią, przestrzenią. Dlatego tak ważny jest dobry projekt kuchni. Jeśli zdecydujemy się na wyburzenie lub przesunięcie ścian, z pewnością nie przejdzie to bez echa dla sąsiadujących z kuchnią pomieszczeń. Warto więc dobrze przemyśleć projekt kuchni zanim weźmiemy się do pracy.

Duża kuchnia - z jadalnią, miejscem do zabawy i wypoczynku

Powierzchnia kuchni może wydać się za mała, gdy chcemy, aby poza swoją podstawową funkcją – miejscem przygotowywania posiłków – była również codzienną jadalnią, a czasami także miejscem wypoczynku. Może powinien się tam znaleźć kojec dla małego dziecka, fotel dla dziadka, kąt dla psa lub kota, miejsce do zabaw i odrabiania lekcji dla dzieci, a także większy blat do przygotowania dużego przyjęcia.

Taka kuchnia to często marzenie wielu budujących domy. A więc powiększamy kuchnię!

Autor: Krzysztof Zasuwik

Wiele błędów powstaje, gdy usiłujemy przystosować gotowy projekt kuchni do własnych potrzeb. Warto więc dobrze przemyśleć zmiany, jakie chcemy wprowadzić

Kuchnia otwarta czy zamknięta. Na to musisz uważać!

Usuwając ścianę lub jej cześć możemy powiększyć kuchnię kosztem salonu. Dzięku temu kuchnia otwarta przejmie część funkcji pokoju dziennego. Łatwiej też będzie wygospodarować miejsce na wygodny stół.

Jeśli natomiast chcielibyśmy powiększyć kuchnię kosztem przedpokoju, to trzeba się liczyć z tym, że w wyniku zmian, zamiast dużego holu będziemy mieli mały korytarzyk - bez miejsca na wieszak i szafę (rozwiązanie to po prostu nie będzie wygodne).

Trzeba też uważać, aby w wyniku zmian nie zwiększyły się nadmiernie odległości między urządzeniami kuchennymi: spowoduje to, że podczas przygotowywania posiłków będziemy niepotrzebnie przemierzać kilometry. Zwróćmy uwagę, aby zlewozmywak był oddalony od lodówki i kuchenki nie więcej niż 210 cm, a lodówka od kuchenki – nie więcej niż 270 cm.

Pamiętajmy też, że prawie każda rodzina potrzebuje kuchni o dwóch wymiarach: minimalnego na co dzień i maksymalnego "od święta". Naprawdę dużej kuchni potrzebujemy zazwyczaj tylko kilka razy w roku.

Przeczytaj dodatkowo:
Jak urządzić małą kuchnię? ABC kuchennej aranżacji

Mała kuchnia ma tę zaletę, że nie będziesz przemierzał w niej wielu kilometrów w poszukiwaniu...

Doprowadzenie instalacji do wyspy kuchennej:...

Wyspa w kuchni to nie tylko element ozdobny. Jej montaż i usytuowanie powinny wspomagać funkcjonalność...

Biała kuchnia z wyspą. Mimo zimnych kolorów,...

Prosta, a zarazem nowoczesna. Biała, a mimo to przytulna. Tak pokrótce można opisać wnętrze...

Remont kuchni - Jak się przygotować? Ile to...

Remont kuchni to nie lada wyzwanie. Potrzeby jest dobry projekt, sprawdzony fachowiec i odpowiednie...

WZORY UMÓW na prace budowlano-remontowe + rady...

Pobierz gotowe wzory umów do wypełnienia – mamy dla Ciebie 6 różnych umów,...