| muratordom.pl » Kuchnia » Projekty i aranżacje » Duża kuchnia - dobry projekt i realizacja

Duża kuchnia - dobry projekt i realizacja

Duża kuchnia kojarzy się z wygodą, ergonomią, przestrzenią. Dlatego tak ważny jest dobry projekt kuchni. Jeśli zdecydujemy się na wyburzenie lub przesunięcie ścian, z pewnością nie przejdzie to bez echa dla sąsiadujących z kuchnią pomieszczeń. Warto więc dobrze przemyśleć projekt kuchni zanim weźmiemy się do pracy.

Duża kuchnia - z jadalnią, miejscem do zabawy i wypoczynku

Powierzchnia kuchni może wydać się za mała, gdy chcemy, aby poza swoją podstawową funkcją – miejscem przygotowywania posiłków – była również codzienną jadalnią, a czasami także miejscem wypoczynku. Może powinien się tam znaleźć kojec dla małego dziecka, fotel dla dziadka, kąt dla psa lub kota, miejsce do zabaw i odrabiania lekcji dla dzieci, a także większy blat do przygotowania dużego przyjęcia.

Taka kuchnia to często marzenie wielu budujących domy. A więc powiększamy kuchnię!

Autor: Krzysztof Zasuwik

Wiele błędów powstaje, gdy usiłujemy przystosować gotowy projekt kuchni do własnych potrzeb. Warto więc dobrze przemyśleć zmiany, jakie chcemy wprowadzić

Kuchnia otwarta czy zamknięta. Na to musisz uważać!

Usuwając ścianę lub jej cześć możemy powiększyć kuchnię kosztem salonu. Dzięku temu kuchnia otwarta przejmie część funkcji pokoju dziennego. Łatwiej też będzie wygospodarować miejsce na wygodny stół.

Jeśli natomiast chcielibyśmy powiększyć kuchnię kosztem przedpokoju, to trzeba się liczyć z tym, że w wyniku zmian, zamiast dużego holu będziemy mieli mały korytarzyk - bez miejsca na wieszak i szafę (rozwiązanie to po prostu nie będzie wygodne).

Trzeba też uważać, aby w wyniku zmian nie zwiększyły się nadmiernie odległości między urządzeniami kuchennymi: spowoduje to, że podczas przygotowywania posiłków będziemy niepotrzebnie przemierzać kilometry. Zwróćmy uwagę, aby zlewozmywak był oddalony od lodówki i kuchenki nie więcej niż 210 cm, a lodówka od kuchenki – nie więcej niż 270 cm.

Pamiętajmy też, że prawie każda rodzina potrzebuje kuchni o dwóch wymiarach: minimalnego na co dzień i maksymalnego "od święta". Naprawdę dużej kuchni potrzebujemy zazwyczaj tylko kilka razy w roku.

Przeczytaj dodatkowo:
Aranżacja kuchni w stylu skandynawskim....

Skorzystaj z naszych wskazówek i dowiedz się, jak urządzić kuchnię zgodnie z założeniami stylu...

Kuchnia bez wad - ARTYKUŁ DO POBRANIA

Sztywny układ funkcjonalny sprawia, że kuchnia jest miejscem, w którym przeróbki i...

Wyposażenie strefy zlewozmywaka: jaki zlewozmywak...

We współczesnej kuchni praca przy zlewozmywaku może być przyjemną czynnością. Wszystko zależy od tego,...

Jak z pomysłem urządzić kuchnię? 10 aranżacji...

Oto 10 pomysłów na aranżację kuchni. Jeśli szukasz inspiracji i ciekawych rozwiązań, obejrzyj zdjęcia...

Jak urządzić małą kuchnię? ABC kuchennej aranżacji

Mała kuchnia ma tę zaletę, że nie będziesz przemierzał w niej wielu kilometrów w poszukiwaniu...

Funkcjonalna kuchnia. Zobacz, jak zaaranżować...

Na rynku meblarskim są dostępne funkcjonalne meble kuchenne z masą szuflad, do których można dokupić...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.