| muratordom.pl » Gorący temat » Szybkie porady » Ogrodowe przepisy na gnojówkę z pokrzywy, gnojówkę ze skrzypu, wyciąg z cebuli i wywar z liści pomidora

Ogrodowe przepisy na gnojówkę z pokrzywy, gnojówkę ze skrzypu, wyciąg z cebuli i wywar z liści pomidora

Przepis na gnojówkę z pokrzywy. Wypełnić ceramiczny lub plastikowy pojemnik świeżymi pędami i liśćmi pokrzyw (zbiera się je do momentu kwitnienia). Zalać wodą, codziennie mieszać. Po dwóch-czterech tygodniach przejrzysty roztwór po dziesięciokrotnym rozcieńczeniu nadaje się do zasilania roślin. Można je nim podlewać przez cały sezon. Przepis na gnojówkę ze skrzypu. Przygotowuje się ją...

... podobnie jak tę z pokrzywy. Rozcieńczonym pięciokrotnie preparatem opryskiwać rośliny i glebę co trzy tygodnie przez cały okres wegetacji. Zwalcza mączniaka prawdziwego i inne choroby grzybowe.

Przepis na wyciąg z cebuli. 200 g łusek zalać 10 l wody. Po trzech-czterech dniach przecedzić, kilkakrotnie opryskać rośliny. Jest skuteczny na mszyce i przędziorki.

Przepis na wywar z liści pomidora. 1 kg liści gotować z 10 l wody przez 30 minut, odcedzić. Trzykrotnie rozcieńczonym roztworem opryskać rośliny. Niszczy gąsienice bielinka kapustnika, mszyce i przędziorki.

Przeczytaj dodatkowo:
Pomysł na przedpokój

Nowoczesne przedpokoje przypominają sekretne skarbce. Naciśnij, a otworzy się skrytka na buty. Pociągnij, a...

Domowa cepelia. Inspirowane ludowym wzornictwem,...

Choć przebojem obecnej mody są awangardowe projekty inspirowane ludowym wzornictwem, warto też zwrócić...

Sposoby na oprawę okna

Zasłony najczęściej wieszamy na standardowych karniszach mocowanych nad oknem. Dopilnujmy, aby były...

Czy samodzielnie montować wkład kominkowy?

Montaż kominka nie jest zadaniem łatwym. Wkład lub kasetę kominkową obudowuje się na stałe....

Podjazd i rośliny. Krzewy, pnącza i byliny...

Na wąskim skrawku ziemi między utwardzonymi pasami nawierzchni można posadzić niskie rośliny okrywowe,...

Przed położeniem nowych płytek

Przed położeniem nowej glazury najważniejsze jest oczyszczenie, wyrównanie i poprawienie...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.