| muratordom.pl » Gorący temat » Szybkie porady » Ogrodowe przepisy na gnojówkę z pokrzywy, gnojówkę ze skrzypu, wyciąg z cebuli i wywar z liści pomidora

Ogrodowe przepisy na gnojówkę z pokrzywy, gnojówkę ze skrzypu, wyciąg z cebuli i wywar z liści pomidora

Przepis na gnojówkę z pokrzywy. Wypełnić ceramiczny lub plastikowy pojemnik świeżymi pędami i liśćmi pokrzyw (zbiera się je do momentu kwitnienia). Zalać wodą, codziennie mieszać. Po dwóch-czterech tygodniach przejrzysty roztwór po dziesięciokrotnym rozcieńczeniu nadaje się do zasilania roślin. Można je nim podlewać przez cały sezon. Przepis na gnojówkę ze skrzypu. Przygotowuje się ją...

... podobnie jak tę z pokrzywy. Rozcieńczonym pięciokrotnie preparatem opryskiwać rośliny i glebę co trzy tygodnie przez cały okres wegetacji. Zwalcza mączniaka prawdziwego i inne choroby grzybowe.

Przepis na wyciąg z cebuli. 200 g łusek zalać 10 l wody. Po trzech-czterech dniach przecedzić, kilkakrotnie opryskać rośliny. Jest skuteczny na mszyce i przędziorki.

Przepis na wywar z liści pomidora. 1 kg liści gotować z 10 l wody przez 30 minut, odcedzić. Trzykrotnie rozcieńczonym roztworem opryskać rośliny. Niszczy gąsienice bielinka kapustnika, mszyce i przędziorki.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Ubezpiecz swój dom przed urlopem - zabezpiecz się...

Ubezpieczenie domu to jedna z najważniejszych czynności - niestety traktowana po macoszemu. Wolimy...

Pomysł na przedpokój

Nowoczesne przedpokoje przypominają sekretne skarbce. Naciśnij, a otworzy się skrytka na buty. Pociągnij, a...

Zielnik na domowym parapecie

Dopraw swoją kuchnię aromatem świeżych ziół i widokiem soczystych listków, zwłaszcza kiedy za...

Czy samodzielnie montować wkład kominkowy?

Montaż kominka nie jest zadaniem łatwym. Wkład lub kasetę kominkową obudowuje się na stałe....

Podjazd i rośliny. Krzewy, pnącza i byliny...

Na wąskim skrawku ziemi między utwardzonymi pasami nawierzchni można posadzić niskie rośliny okrywowe,...

Kąpiel Kleopatry - przepis na gładką skórę

Podczas chłodnych, deszczowych wieczorów, nic tak nie poprawia nastroju jak aromatyczna kąpiel. Zadbaj...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.