| muratordom.pl » Budowa » Drzwi, bramy garażowe » Wymiana wkładki zamka. Zobacz, jak zastąpić starą wkładkę bębenkową nową wkładką

Wymiana wkładki zamka. Zobacz, jak zastąpić starą wkładkę bębenkową nową wkładką

Gdy zgubisz klucze, szykuje się wymiana zamka od drzwi wejściowych. Czy to koniecznie? Nie zawsze. Czasem wystarczy wymiana wkładki zamka. To sposób szybszy i znacznie tańszy. Aby wymienić wkładkę bębenkową  potrzebny będzie jedynie śrubokręt lub wkrętarka elektryczna.

Usuwanie starej wkładki bębenkowej

Odkręć śruby mocujące szyld i zdejmij go. Trzeba to zrobić ostrożnie żeby nie uszkodzić powierzchni drzwi. W dalszej kolejności należy wykręcić śrubę mocującą wkładkę zamka. Aby wyjąc wkładkę włóż zapasowy klucz do zamka i obracając go w lewo lub w prawo spróbuj wysunąć wkładkę na zewnątrz. Obrócenie klucza jest konieczne po to żeby ustawić trzpień w osi wkładki i umożliwić jej wyjęcie z otworu.

Dołącz do nas i bądź na bieżąco

Dobór nowej wkładki

Sprawdź rodzaj wyjętej wkładki i zmierz jej długość. Nowa wkładka bębenkowa musi być identycznych rozmiarów. Możesz też zabrać starą wkładkę do sklepu, na wzór. Przed zakupem zwróć szczególną uwagę, czy otwory na śrubę mocującą, są w tym samym miejscu co w starej wkładce.

Montaż wkładki zamka

W nową wkładkę wsuń nowy klucz i umieść ją w otworze. Przekręcając klucz w lewo bądź w prawo ustawisz trzpień we właściwym położeniu, aby wkładka weszła na miejsce bez oporów. Teraz możesz rzykręcić śrubę mocującą. Zaraz po tym musisz sprawdzić,  czy zamek działa jak należy. Jeśli tak - możesz z powrotem zamontować szyld klamki. Podczas jego montażu przykręcaj co drugą śrubę z wyczuciem, żeby nie uszkodzić szyldu. Na zakończenie powinieneś jeszcze sprawdzić, czy klucz obraca się swobodnie bez zacięć i obcierania oraz czy mechanizm zamka działa poprawnie.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
Niezawodne bramy garażowe

Sposób otwierania, wymiary, ocieplenie czy rodzaj napędu to tylko niektóre informacje istotne...

Udany komplet. Drzwi wejściowe i brama garażowa.

Dlaczego warto dobrać wygląd drzwi wejściowych do wyglądu bramy garażowej? Spójna kolorystyka oraz...

Drzwi wewnętrzne z ukrytymi ościeżnicami. Jak...

Patrząc na drzwi z ościeżnicą ukrytą w ścianie, widzisz tylko styk płaszczyzny skrzydła drzwiowego i ściany...

Wejście do domu na miarę XXI wieku: jak...

Wejście do domu jest miejscem, gdzie wygoda i funkcjonalność odgrywają szczególne znaczenie. W ich...

Brama garażowa uchylna, boczna, rolowana czy...

Uchylna, segmentowa czy rolowana? Jaka brama garażowa sprawdzi się najlepiej? Pytają inwestorzy...