| muratordom.pl » Budowa » Dom odporny na żywioły » Dom po powodzi – uważaj na oszustów

Dom po powodzi – uważaj na oszustów

Domy zalane przez powódź wymagają zazwyczaj wielu napraw. Nie podejmuj pochopnych decyzji! Uważaj na naciągaczy.

Przedstawiciele różnych firm oraz akwizytorzy mogą kontaktować się z Tobą na różne sposoby. Mogą przychodzić do twojego domu osobiście, dzwonić, żeby umówić się na spotkanie i zaprezentować jedynie skuteczną metodę osuszania lub przysłać ci pocztą rewelacyjny środek odkażający. Nie daj się w to wciągnąć, w dziewięćdziesięciu przypadkach na sto – to zwykli oszuści.

Fałszywi inspektorzy

Urzędników przychodzących do Twojego domu proś o dokumenty lub upoważnienia. Różni oszuści mogą podawać się za urzędników państwowych lub ekspertów z różnych dziedzin.

Zobacz na Forum MURATORA:

Jak wynająć firmę usługową?

Nie powierzaj nikomu żadnych robót bez zawarcia stosownej umowy. Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy z firmą (np. osuszającą lub budowlaną) podejmij następujące środki ostrożności:

Zanim wybierzesz firmę usługową, zleć przygotowanie co najmniej dwóch lub trzech kosztorysów na piśmie. Każdy z nich powinien być zaopatrzony w datę, opis prac do wykonania, całkowity koszt i koszt poszczególnych prac, daty rozpoczęcia i zakończenia pracy oraz sposób opłacenia wykonawcy.

  • Sprawdź referencje firmy, której oferta wydaje ci się najbardziej atrakcyjna, to znaczy spytaj o poprzednich klientów.
  • Sprawdź terminy opłat. Nie płać z góry – zaliczka w wysokości 10% jest do przyjęcia, większa – to ryzyko dla Ciebie. Jeśli umowa zakłada wpłacenie należności w miarę postępu prac, sprawdzaj przed zapłaceniem, czy określona praca została wykonana. Każdą kolejną ratę płać dopiero po ustaleniu wspólnie z wykonawcą, że praca została zakończona i wykonana dobrze.
  • Przed podpisaniem przeczytaj dokładnie całą umowę. Nie podpisuj jej, jeśli jakikolwiek jej fragment będzie dla ciebie niezrozumiały.

Sprawdź dary

Korzystając z darów, sprawdź dokładnie datę ważności produktów. Zrezygnuj z podarowanej żywności, jeśli jest przeterminowana – to może być niebezpieczne! Uważaj też na przeterminowane produkty przemysłowe, na przykład zupełnie zwietrzały cement czy stare farby – ich użycie może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Tuznajdziesz
Porównaj
Przeczytaj dodatkowo:
HKS Lazar - specjalna oferta cenowa na części...

Firma HKS Lazar wprowadziła specjalną ofertę na części zamienne dla klientów dotkniętych powodzią.

Dom po powodzi - jak szybko ocenić koszt robót...

Koszty wykonania remontów popowodziowych są wyższe od ponoszonych w typowych robotach remontowych,...

Zalany dom: co zrobić z zalaną podłogą, stropem,...

W domu po powodzi większość prac przeprowadza się jak najszybciej, by nie dopuścić do powstania pleśni i...

Trąba powietrzna: czy dom ma szansę w starciu z...

Trąba powietrzna zaatakowała północną część Polski. Skutki nawałnicy są zastraszające: zniszczone...

HEF Wytwórnia Kotłów Grzewczych – rabat na kotły

Osoby poszkodowane w tegorocznej powodzi mogą skorzystać z rabatu na zakup kotłów c.o. na paliwa stałe.