Klimatyczne mieszkanie na poddaszu w kamienicy. Eklektyczny miks form i kolorów

2023-01-09 14:47

To mieszkanie w starej kamienicy na swój niepowtarzalny klimat i charakter. Aranżacja pełna kolorów i oryginalnych kształtów zachwyca. Zadbano również o to, aby przestrzeń była funkcjonalna.

Mieszkanie na poddaszu kamienicy
Autor: Mood Authors W przestronnym mieszkaniu znalazło się miejsce na salon, pracownię, kuchnię, dwie sypialnie i łazienki oraz antresolę

Prawie 150-metrowe mieszkanie znajduje się w zabytkowej gdańskiej kamienicy z początku XX w. Budynek został wybudowany w stylu neogotyckim, o czym świadczą ostrołukowe okna, narożna wieżyczka oraz detale architektoniczne, stylistycznie nawiązujące do pobliskiego kościoła Św. Trójcy i Muzeum Narodowego Gdańsku.

Właściciele mieszkania to projektanci ilustracji oraz grafiki użytkowej. Ich prywatna przestrzeń zachwyca, kipiąc pomysłami i kolorami, odzwierciedlającymi barwne osobowości pary i ich estetyczne wyczucie.

Oddzielenie części mieszkalnej od strefy pracy

W przestronnym mieszkaniu znalazło się miejsce na salon, pracownię, kuchnię, dwie sypialnie i łazienki oraz antresolę. Pomimo otwartego planu zagospodarowania udało się oddzielić strefę pracy od części mieszkalnej za pomocą taktycznie rozmieszczonych przeszkleń.

Z pomieszczenia do pomieszczenia przechodzi się dosyć swobodnie, z racji małej ilości ścian, więc obie strefy funkcjonują jak zgrana całość.

Przeczytaj też:

Dom z gabinetem - projekty ze strefą dla pracujących w domu >>>

Mieszkanie z antresolą w kamienicy

Antresola w kształcie litery L pozwala na obejście mieszkania z kilku stron, na dole mamy też bardzo użyteczne przejście z kuchni do salonu a stamtąd do pracowni – praktycznie bez otwierania drzwi.

GALERIA: zobacz więcej zdjęć tego klimatycznego mieszkania 

Nowoczesne akcenty w starej kamienicy

Sam loft posiada kilka funkcjonalności, które przenikają się ze sobą, dzięki otwartym pomieszczeniom. Stylistycznie jest to połączenie nowoczesnej jasnej przestrzeni użytkowej z podkreślającymi charakter wnętrza dwiema wygodnymi skórzanymi sofami i pufą polskiej marki Gala Collezione.

Aranżację zwieńczono starymi plakatami twórców takich jak Wojciech Zamecznik, Karol Śliwka, Yusaku Kamekura czy Jerzy Treutler. Na jednej ze ścian umieszczony został sprzęt audio Brauna z lat 60. (proj. Dieter Rams).

Mocnym punktem w przestrzeni jest wysoka na cztery metry biblioteczka, w której znajdują się zbierane przez właścicieli mieszkania latami książki z dziedziny grafiki i designu.

Mieszkanie na poddaszu kamienicy
Autor: Mood Authors W aranżacji wnętrza uwagę przykuwa wysoka na cztery metry biblioteczka

Zobacz więcej ciekawych aranżacji wnętrz

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Pozostałe podkategorie