Klimatyczne mieszkanie na poddaszu w kamienicy. Eklektyczny miks form i kolorów

2022-06-09 14:47
Mieszkanie na poddaszu kamienicy
Autor: Mood Authors W przestronnym mieszkaniu znalazło się miejsce na salon, pracownię, kuchnię, dwie sypialnie i łazienki oraz antresolę

To mieszkanie w starej kamienicy na swój niepowtarzalny klimat i charakter. Aranżacja pełna kolorów i oryginalnych kształtów zachwyca. Zadbano również o to, aby przestrzeń była funkcjonalna.

Prawie 150-metrowe mieszkanie znajduje się w zabytkowej gdańskiej kamienicy z początku XX w. Budynek został wybudowany w stylu neogotyckim, o czym świadczą ostrołukowe okna, narożna wieżyczka oraz detale architektoniczne, stylistycznie nawiązujące do pobliskiego kościoła Św. Trójcy i Muzeum Narodowego Gdańsku.

Właściciele mieszkania to projektanci ilustracji oraz grafiki użytkowej. Ich prywatna przestrzeń zachwyca, kipiąc pomysłami i kolorami, odzwierciedlającymi barwne osobowości pary i ich estetyczne wyczucie.

Oddzielenie części mieszkalnej od strefy pracy

W przestronnym mieszkaniu znalazło się miejsce na salon, pracownię, kuchnię, dwie sypialnie i łazienki oraz antresolę. Pomimo otwartego planu zagospodarowania udało się oddzielić strefę pracy od części mieszkalnej za pomocą taktycznie rozmieszczonych przeszkleń.

Z pomieszczenia do pomieszczenia przechodzi się dosyć swobodnie, z racji małej ilości ścian, więc obie strefy funkcjonują jak zgrana całość.

Przeczytaj też:

Dom z gabinetem - projekty ze strefą dla pracujących w domu >>>

Mieszkanie z antresolą w kamienicy

Antresola w kształcie litery L pozwala na obejście mieszkania z kilku stron, na dole mamy też bardzo użyteczne przejście z kuchni do salonu a stamtąd do pracowni – praktycznie bez otwierania drzwi.

GALERIA: zobacz więcej zdjęć tego klimatycznego mieszkania 

Nowoczesne akcenty w starej kamienicy

Sam loft posiada kilka funkcjonalności, które przenikają się ze sobą, dzięki otwartym pomieszczeniom. Stylistycznie jest to połączenie nowoczesnej jasnej przestrzeni użytkowej z podkreślającymi charakter wnętrza dwiema wygodnymi skórzanymi sofami i pufą polskiej marki Gala Collezione.

Aranżację zwieńczono starymi plakatami twórców takich jak Wojciech Zamecznik, Karol Śliwka, Yusaku Kamekura czy Jerzy Treutler. Na jednej ze ścian umieszczony został sprzęt audio Brauna z lat 60. (proj. Dieter Rams).

Mocnym punktem w przestrzeni jest wysoka na cztery metry biblioteczka, w której znajdują się zbierane przez właścicieli mieszkania latami książki z dziedziny grafiki i designu.

Mieszkanie na poddaszu kamienicy
Autor: Mood Authors W aranżacji wnętrza uwagę przykuwa wysoka na cztery metry biblioteczka

Zobacz więcej ciekawych aranżacji wnętrz

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Pozostałe podkategorie