Klimatyczne mieszkanie na poddaszu w kamienicy. Eklektyczny miks form i kolorów
To mieszkanie w starej kamienicy na swój niepowtarzalny klimat i charakter. Aranżacja pełna kolorów i oryginalnych kształtów zachwyca. Zadbano również o to, aby przestrzeń była funkcjonalna.
Prawie 150-metrowe mieszkanie znajduje się w zabytkowej gdańskiej kamienicy z początku XX w. Budynek został wybudowany w stylu neogotyckim, o czym świadczą ostrołukowe okna, narożna wieżyczka oraz detale architektoniczne, stylistycznie nawiązujące do pobliskiego kościoła Św. Trójcy i Muzeum Narodowego Gdańsku.
Właściciele mieszkania to projektanci ilustracji oraz grafiki użytkowej. Ich prywatna przestrzeń zachwyca, kipiąc pomysłami i kolorami, odzwierciedlającymi barwne osobowości pary i ich estetyczne wyczucie.
Oddzielenie części mieszkalnej od strefy pracy
W przestronnym mieszkaniu znalazło się miejsce na salon, pracownię, kuchnię, dwie sypialnie i łazienki oraz antresolę. Pomimo otwartego planu zagospodarowania udało się oddzielić strefę pracy od części mieszkalnej za pomocą taktycznie rozmieszczonych przeszkleń.
Z pomieszczenia do pomieszczenia przechodzi się dosyć swobodnie, z racji małej ilości ścian, więc obie strefy funkcjonują jak zgrana całość.
Przeczytaj też:
Dom z gabinetem - projekty ze strefą dla pracujących w domu >>>
Mieszkanie z antresolą w kamienicy
Antresola w kształcie litery L pozwala na obejście mieszkania z kilku stron, na dole mamy też bardzo użyteczne przejście z kuchni do salonu a stamtąd do pracowni – praktycznie bez otwierania drzwi.
GALERIA: zobacz więcej zdjęć tego klimatycznego mieszkania
Autor: Mood Authors
W przestronnym mieszkaniu znalazło się miejsce na salon, pracownię, kuchnię, dwie sypialnie i łazienki oraz antresolę
Nowoczesne akcenty w starej kamienicy
Sam loft posiada kilka funkcjonalności, które przenikają się ze sobą, dzięki otwartym pomieszczeniom. Stylistycznie jest to połączenie nowoczesnej jasnej przestrzeni użytkowej z podkreślającymi charakter wnętrza dwiema wygodnymi skórzanymi sofami i pufą polskiej marki Gala Collezione.
Aranżację zwieńczono starymi plakatami twórców takich jak Wojciech Zamecznik, Karol Śliwka, Yusaku Kamekura czy Jerzy Treutler. Na jednej ze ścian umieszczony został sprzęt audio Brauna z lat 60. (proj. Dieter Rams).
Mocnym punktem w przestrzeni jest wysoka na cztery metry biblioteczka, w której znajdują się zbierane przez właścicieli mieszkania latami książki z dziedziny grafiki i designu.
Zobacz więcej ciekawych aranżacji wnętrz
- Butelkowa zieleń i złoto we wnętrzach >>
- Mieszkanie w nowoczesnym stylu >>
- Nowoczesny apartament w bieli >>
- Luksusowe mieszkanie nad morzem >>